w

Dramatyczne wieści z Ukrainy. Rosjanie dwukrotnie próbowali zabić Zełenskiego

Od momentu ataku Rosji na Ukrainę rosyjskie siły specjalne próbowały dwukrotnie zabić prezydenta Zełenskiego. Jego ochrona skutecznie odparła oba ataki.

wolodymyr zelenski twitter
Fot. YouTube (screen)

Jak donosi portal informacyjny Radia ZET, od lutego 2022 roku, czyli od początku tzw. specjalnej operacji wojskowej zainicjowanej przez Władimira Putina, prezydent Ukrainy dwa razy uszedł z życiem. Był on celem ataku rosyjskich sił specjalnych. Oba ataki udało się jednak otoczeniu Zełenskiego udaremnić.

Dwa ataki na Zełenskiego. Rosjanie próbowali go zabić

Najbardziej zaufane i wyćwiczone otoczenie chroniące Wołodymyra Zełenskiego dwa razy już odpierało silne ataki na jego osobę. Kto atakował? Oczywiście siły specjalne Rosji. O sprawie dopiero teraz pisze otwarcie amerykański magazyn „Time„. O wszystkim opowiedział dziennikarzom doradca prezydenta Ukrainy Ołeksij Arestowicz.

Do pierwszej napaści i próby zabicia Wołodymyra Zełenskiego doszło już pierwszego dnia wojny. Wówczas w samym centrum Kijowa miały pojawić się służby specjalne Rosji, których zadaniem było odszukanie głowy państwa i jego zamordowanie lub pojmanie. Tamtego dnia doszło do intensywnego szturmu na dzielnicę rządową.

Potwierdza to sam Zełenski, który wspomina w publikacji, że w nocy z 23 na 24 lutego 2022 roku w Kijowie pojawiły się rosyjskie grupy uderzeniowe. Miał on zostać pojmany lub zabity, ale celem była również jego rodzina.

USA i Wielka Brytania oferowały ewakuację

Doradca prezydenta Ukraina Ołeksij Arestowicz.potwierdził, że w sumie najlepiej wyszkolona ochrona Zełenskiego skutecznie odparła aż dwa tego typu ataki. Wówczas nikt nie wierzył, że Ukraina tak dobrze poradzi sobie w tej wojnie i że kraj tak prędko się nie podda.

To był też ten moment, w którym z ust Zełenskiego padły głośne słowa: „Potrzebuję amunicji, a nie podwózki„. Miała to być odpowiedź na ofertę przewiezienia go w bezpieczne miejsce poza Ukrainą. Zełenski od początku wojny do teraz przebywa w Kijowie i nie ma zamiaru go opuszczać. Podobnie jego żona i dzieci.

Źródło: Time, Radio ZET

właściciel przywiązał psu drewnianą łyżkę płot wokół domu ucieczka

Przyczepiła psu do grzbietu drewnianą łyżkę. Ta metoda zrobiła furorę na całym świecie

deichmann zwrot butów bez pudełka na kartę

Deichmann. Zwrot butów bez paragonu lub bez pudełka. Czy to możliwe?