w ,

Deichmann. Zwrot butów bez paragonu lub bez pudełka. Czy to możliwe?

Deichmann to znany i bardzo ceniony przez Polaków sklep oferujący obuwie oraz akcesoria. Asortyment pochodzący z tego miejsca cechuje się atrakcyjnymi cenami, dobrą jakością i sporą różnorodnością.

deichmann zwrot butów bez pudełka na kartę
Fot. CH Rywal

Co w przypadku, gdy zakupiony tam towar nie spełnia naszych oczekiwań lub źle dobraliśmy jego rozmiar i chcemy go oddać? Jakie warunki należy spełnić, aby dokonać zwrotu w sklepie Deichmann? W tym artykule zebraliśmy najważniejszą wiedzę na ten temat.

Czy można oddać buty w Deichmannie? Zwrot w sklepie stacjonarnym

Towary kupione w sklepie stacjonarnym Deichmann możemy oddać w przeciągu 30 dni od dnia dokonania zakupu. Trzeba mieć na uwadze, że zwracane rzeczy nie mogą nosić żadnych śladów użytkowania. Powinny też posiadać oryginalne metki oraz oryginalne pudełka, w których zostały nam sprzedane.

Zwrot towarów zakupionych w innym sklepie lub sklepie online

Co w przypadku, gdy dokonywaliśmy zakupów w internetowym sklepie Deichmann? Wtedy też przysługuje nam prawo do zwrotu i również mamy na to 30 dni. Trzeba jednak pamiętać, że czas ten liczony jest nie od momentu dostarczenia przesyłki, ale od daty zakupu danej rzeczy.

Warunkiem pozytywnego rozpatrzenia zwrotu, identycznie jak w przypadku zakupów robionych stacjonarnie, jest odesłanie rzeczy nieużywanych, ze wszystkimi oryginalnymi metkami oraz w oryginalnych pudełkach.

Sposób zwrotu – dwie możliwości oddania niechcianych rzeczy z Deichmann

Jeśli chcemy zwrócić rzeczy kupione w sklepie Deichmann, mamy dwie możliwości. Aby oddać niechciane towary należy zanieść je do dowolnego sklepu stacjonarnego Deichmann mieszczącego się na terenie Polski.

Koniecznie trzeba mieć ze sobą dowód zakupu, czyli paragon lub fakturę. W przeciwnym razie nasz zwrot nie zostanie uwzględniony. Wyjątkiem od tej reguły jest posiadanie karty Deichmann PLUS – wtedy nie musimy okazywać niczego oprócz tejże karty.

Drugą z możliwości jest odesłanie towaru do magazynu na adres: ProLogis Park Wrocław III/DC3 sklep online Deichmann, ul. Graniczna 8d, 54 – 610 Wrocław.

Do przesyłki należy dołączyć podpisane odstąpienie od umowy oraz, jeśli płatności za zakupy dokonywaliśmy za pobraniem, również numer rachunku bankowego, na który sklep ma przelać zwrot płatności. Gdy tylko nasza paczka dotrze do magazynu, zostaniemy o tym poinformowani drogą mailową.

W przypadku sklepów Deichmann darmowy zwrot nie jest niestety możliwy. Decydując się na odesłanie towaru to my ponosimy koszty wysyłki. Plusem jest jednak to, że sami wybieramy przewoźnika, dlatego możemy zminimalizować ten wydatek.

Zwrot pieniędzy na kartę czy gotówka do ręki? Czy można zwrócić buty w Deichmannie bez pudełka?

To, w jaki sposób otrzymamy zwrot płatności za oddawany towar zakupiony w sklepie Deichmann, zależy od tego, czy zwracamy go w sklepie stacjonarnym, czy też wysyłkowo. Jeśli decydujemy się osobiście odnieść niechciane rzeczy do sklepu pieniądze otrzymamy w takiej samej formie, w jakiej było opłacone zamówienie.

Jeżeli natomiast wysyłamy zwrot do magazynu, Deichmann odda nam środki automatycznie na konto, z którego dokonywaliśmy płatności. Jeśli płaciliśmy przy odbiorze paczki z naszym zamówieniem, to zwrot zostanie dokonany na numer rachunku bankowego dołączonego do dokumentacji.

W obu przypadkach na pieniądze za zwrot poczekamy do 14 dni od czasu oddania rzeczy. Wyjątek stanowi zwrot w sklepie stacjonarnym, gdy podczas zakupów płaciliśmy gotówką. Wtedy pracownik placówki jest zobowiązany oddać nam daną kwotę bezzwłocznie do ręki.

Należy pamiętać, że sklep nie przyjmie obuwia zwracanego bez pudełka. Obuwie musi zostać odesłane lub dostarczone do sklepu w oryginalnym pudełku. W innym przypadku nie bądźmy zdziwieni, jeśli zwrot nie zostanie on zaakceptowany.

wolodymyr zelenski twitter

Dramatyczne wieści z Ukrainy. Rosjanie dwukrotnie próbowali zabić Zełenskiego

rosjanin egipt rekin hurghada film nagranie youtube

23-letni Rosjanin zjedzony przez rekina żywcem na oczach turystów. Jest nagranie [18+]