w

HAHAHA!HAHAHA!

Co się stanie, jeśli Putin jednak wygra wojnę? Wiceprezydent USA Mike Pence ostrzega

Były wiceprezydent Stanów Zjednoczonych i przyjaciel Donalda Trumpa ostrzega. Jego zdaniem Putin jest w stanie wejść do kolejnego kraju i będzie to kraj NATO.

putin zaatakuje nato
Fot. Kancelaria Premiera from Poland - Spotkanie z wiceprezydentem USA Michaelem Pence'em. Krystian Maj / domena publiczna

Były wiceprezydent USA Mike Pence rozpoczął swoją walkę o nominację Partii Republikańskiej w zbliżających się wielkimi krokami wyborach prezydenckich w USA. Pytany był również o to, co sądzi o wojnie na Ukrainie. Polityk nie ma dobrych wieści. Jego zdaniem Putin pójdzie dalej i może wejść do kraju NATO.

Wiceprezydent USA ostrzega. Putin „nie ma zamiaru zatrzymać się na Ukrainie”

Mike Pence należy do Partii Republikańskiej słynącej raczej z braku aprobaty jeśli chodzi o pomoc militarną Ukrainie. On sam jednak jest zwolennikiem pomocy i uważa, że Stany Zjednoczone nie powinny się wycofywać ze wspierania Ukrainy w tym konflikcie. Jego wynik ma bowiem strategiczne znaczenie dla bezpieczeństwa Europy.

Uważam, że Stany Zjednoczone powinny kontynuować wspieranie dzielnych ukraińskich żołnierzy poprzez zasoby, których potrzebują, aby odeprzeć rosyjską inwazję i odzyskać integralność terytorialną – skomentował Mike Pence w trakcie spotkania przedwyborczego w stanie Iowa. Wypowiedź ta stoi w kontrze do tego, co do tej pory mówił jego szef, czyli Donald Trump.

Pence pytany o to, kto powinien ten konflikt wygrać, nie chciał jednak jednoznacznie odpowiedzieć. Odparł jedynie wymijająco, że teraz najważniejszym celem jest to, aby powstrzymać rozlanie się wojny na kolejne kraje i żeby ludzie przestali ginąć. Mimo to stwierdził, że wygrać powinni ci, którzy bronią swej suwerenności.

„Wiem, kto powinien wygrać wojnę w Ukrainie”

Putin nie zatrzyma się, jeśli osiągnie swoje cele w Ukrainie. (…) Dał jasno do zrozumienia, że chce odtworzyć dawną sowiecką strefę wpływów we Wschodniej Europie – ostrzegł Pence. Dalej stwierdził, że choć wojna ta nie jest wojną USA z Rosją, to są rzeczy ważniejsze takie jak pragnienie wolności.

Musimy dać narodowi ukraińskiemu zdolność do walki i obrony swojego terytorium – przyznał były wiceprezydent USA. Mike Pence pełnił funkcję wiceprezydenta USA w trakcie kadencji prezydenta Donalda Trumpa, który w 2022 roku przegrał batalię z Joe Bidenem.

l4 kontrola zus po jakim czasie

Ruszają masowe kontrole w całym kraju. Robisz to? Urzędnicy zapukają do drzwi

zaginiona polka w grecji nie żyje wykop

Grecja. Przyczyna śmierci 27-latki ustalona. Szokujące wnioski po sekcji zwłok