w ,

Te suknie ślubne skrytykował znany projektant. „Brak szacunku do Kościoła i religii”

Nie każda suknia ślubna nadaje się do tego, aby w niej wchodzić do świątyni. To zdanie podziela znany konserwatywny projektant mody – PLICH.

suknie ślubne dekolt kościół
Fot. Newseria; Freepik

Projektant mody PLICH jest zdania, że modne w ostatnim czasie zbyt wyzywające suknie ślubne są w bardzo złym guście, a nawet bywają wyjątkowo wulgarne. Kreacje na tę szczególną okazję powinny licować z powagą miejsca, w którym odbywa się ceremonia zaślubin.

PLICH. Projektant mody krytycznie o niektórych sukniach ślubnych

Każda kobieta marzy o tym, aby w dniu ślubu wyglądać zjawiskowo i niepowtarzalnie. Projektant zauważa jednak, że niektóre panie przekraczają granicę dobrego smaku i na ten wyjątkowy dzień wybierają zbyt seksowne kreacje, które mogą wprawić w zakłopotanie nie tylko kapłana udzielającego sakramentu małżeństwa, ale również gości zaproszonych na ceremonię.

Dlatego też namawia do zachowania w tej kwestii umiaru. Jego zdaniem w przypadku sukni, która podkreśla lub odsłania pewne partie ciała, zasada „mniej znaczy więcej” ma kluczowe znaczenie. Wiadomo powszechnie, że w kościele obowiązuje strój elegancki, ale skromny. Dotyczy to przede wszystkim uroczystości takich jak ślub czy pogrzeb.

Choć panna młoda jest oczywiście w centrum uwagi i to jest jej dzień, to nie może ona wzbudzać negatywnych reakcji. Zdaniem PLICHA jest wiele odpowiednich na tę uroczystość fasonów, które dodają uroku i zmysłowości oraz pozwalają podkreślić atuty sylwetki. I wcale nie trzeba odsłaniać aż tak wiele.

– W modzie w kościele warto chociażby wziąć pod uwagę kreacje, jakie wybierają panny młode. W tej kwestii jestem dość konserwatywny i jeżeli u mnie dziewczyny zamawiają sobie suknie ślubne, to namawiam je do tego, żeby w przypadku ślubu kościelnego było to z szacunkiem do miejsca i religii. Kipiące seksem gorsety, zbyt głębokie dekolty i wszystko poodsłaniane to jest brak szacunku do wiary katolickiej. Niestety niektóre panny młode daleko galopują z tym tematem – stwierdził w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle PLICH.

PLICH. Projektant mody krytycznie o niektórych sukniach ślubnych

Zasady ubioru są częścią etykiety i powinny być nam znane tak dobrze jak chociażby zasady zachowania przy stole. Bywa jednak różnie. Projektant uważa, że pannom młodym nie wypada przekraczać granicy dobrego smaku, bo w przeciwnym razie mogą pozostawić po sobie nie najlepsze wrażenie.

PLICH podkreśla, że w tej kwestii pozostaje nieugięty. Jego zdaniem suknia ślubna powinna odzwierciedlać osobowość panny młodej i jeśli z natury jest ona nieśmiała, to na pewno będzie się czuła skrępowana w kreacji odsłaniającej zbyt wiele. Wybór powinien więc być dobrze przemyślany.

Projektant zdaje sobie sprawę z tego, że pod wpływem emocji łatwo wybrać coś ekstrawaganckiego, a nawet wyuzdanego. Trzeba jednak pamiętać, że raczej nie będzie to w dobrym tonie i w jego pracowni takie zlecenie nie zostanie zrealizowane.

– Kobietom, które do mnie przychodzą zamówić sobie suknię ślubną, odpowiada moja wrażliwość, a ja zawsze powtarzam, że to tak jak z płótnem – jeżeli nie podpisuję się pod tym obrazem, to nie uszyję tego i nie wszyję swojej metki – komentuje projektant PLICH.

Dla panien młodych, które marzą o seksownej, ale nie eksponującej ciało sukni ślubnej, doskonałą propozycją są na przykład koronki, tiule, a także delikatne, przezroczyste tkaniny pokryte haftami lub innymi zdobieniami. Warto pamiętać, że nie trzeba odsłaniać zbyt wiele, by wyglądać atrakcyjnie.

wrak titanica gdzie mapa głębokość

Titan. Załoga batyskafu prawdopodobnie nie żyje. Eksperci nie mają już złudzeń

anastazja rubińska zdjęcia partner chłopak

Nowe szokujące ustalenia w sprawie Anastazji. Na jaw wychodzą przerażające fakty