w

HAHAHA!HAHAHA!

Znamy następcę Szojgu! Zaufany człowiek Putina stał za puczem Prigożyna? „Będzie grubo”

Prigożyn dopiął swego. Jego ugoda z Kremlem skutkować może dymisją ministra obrony Siergieja Szojgu. Wiadomo już, kto go prawdopodobnie zastąpi.

Jest kandydat na stanowisko ministra obrony Rosji w miejsce Siergieja Szojgu, który w wyniku działań Grupy Wagnera i jej lidera Prigożyna prawdopodobnie zostanie usunięty ze stanowiska. To zaufany człowiek Putina – Aleksiej Diumin, który obecnie jest gubernatorem Obwodu Tulskiego. Nieoficjalnie mówi się, że to on stał za wydarzeniami, do jakich doszło w ostatnich dniach pod Moskwą.

Aleksiej Giennadjewicz Diumin nowym minister obrony Rosji?

Nieoficjalnie mówi się, że to on stał za wydarzeniami, do jakich doszło w ostatnich dniach pod Moskwą. Aleksiej Diumin to szara eminencja w Rosji. Na świat przyszedł w 1972 roku w Kursku. Generał porucznik i bohater z najwyższym honorowym odznaczeniem Bohatera Federacji Rosyjskiej z 2014 roku.

W armii służył od 1989 roku, a w 1994 roku ukończył wyższą wojskową inżynieryjną szkołę radioelektroniki w Woroneżu. Pracował jako inżynier węzła kompleksowej kontroli technicznej w Moskiewskim Okręgu Wojskowym, a od 1996 roku pełnił różne funkcje w Federalnej Służbie Ochrony Federacji Rosyjskiej.

Diumin jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Putina. – Będzie grubo, jeśli to prawda. Domyślam się, kto stał za wycieczką Prigożyna. Czyżby to przypadkiem nie bohater operacji krymskiej z 2014 roku i były koordynator cywilnych i wojskowej służb, adiutant Putina, szara eminencja Aleksiej Diumin? Co za niespodzianka – skomentował te doniesienia na Twitterze ppłk rezerwy Maciej Korowaj.

Uważa się, że to od wielu lat dyżurny kandydat na następcę Prezydenta Władimira Putina i jeden z jego najbardziej zaufanych ludzi w kraju i były oficer jego osobistej ochrony. Cała jego kariera w oczach ekspertów od wojskowości to jedno wielkie przygotowanie do sprawowania władzy w Federacji Rosyjskiej.

Pucz w Rosji był ustawką?

Pasuje na rycerza na białym koniu, a jego legenda jest już tworzona, Putinowi nie da zrobić krzywdy – twierdzi ppłk Korowaj. Może to również wskazywać na to, że cały rajd Prigożyna na Moskwę był jedynie ustawką elit na Kremlu, która mogła być wykonana na polecenie Putina lub za jego wiedzą i zgodą.

Aleksiej Diumin od 2013 roku pełnił rozmaite funkcje w ministerstwie obrony. Był już dowódcą Sił Operacji Specjalnych oraz zastępcą szefa Zarządu Głównego Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. To on odegrał kluczową rolę w aneksji Krymu w 2014 roku. Rok później został szefem Sztabu Głównego i I zastępcą dowódcy Wojsk Lądowych.

grupa wagnera prigożyn rostów nad donem

Koniec puczu najemników Wagnera. Prigożyn może teraz zostać zlikwidowany

podniesienie wieku emerytalnego w polsce 2023

Rząd jednak podniesie wiek emerytalny? Minister Marlena Maląg ujawnia plany