w , ,

Czego unikać przy zakupie prezentu dla dziecka? Na to trzeba koniecznie uważać

Wybór prezentu dla dziecka to niewątpliwie trudne zadanie. Można jednak uniknąć złych decyzji, odpowiednio podchodząc do tematu.

prezent dla dziecka roczek 2 lata
Fot. materiały partnera

Aby wybrać trafiony prezent, warto porozmawiać z rodzicami dziecka. To oni spędzają z nim najwięcej czasu i znają jego potrzeby. Grająca zabawka nie zawsze będzie świetnym rozwiązaniem, a kolejna maskotka może stać się nowym łapaczem kurzu w dziecięcym pokoju. Czego więc się wystrzegać podczas poszukiwań w dziecięcych sklepach?

Zabawki dźwiękowe – zadowolone dziecko i zdenerwowani rodzice?

Wydawałoby się, że zabawki dźwiękowe to najlepsza opcja. Przyciągają wzrok i nie sposób przejść obok nich obojętnie. Ale czy tę opinię podzielają rodzice malucha? Czy zabawka dźwiękowa to dobry wybór na prezent dla dziecka

Najprawdopodobniej używana przez chwilę, jest dobrym rozwiązaniem, ale jeśli dziecko kolejny dzień z rzędu odtwarza te same dźwięki, staje się to uciążliwe. Dlatego warto zapytać rodzica, co sądzi o takich zabawkach.

Zabawki manualne rozwijają równie dobrze co dźwiękowe, więc może warto przemyśleć zakup? A jeśli już koniecznie chce się kupić zabawkę dźwiękową, może warto wybrać taką z możliwością regulacji dźwięku lub nawet opcją jego całkowitego wyłączenia?

Czy warto kupić dziecku pluszaki?

Często wybierane na prezent dla dziecka są maskotki. Ich zakup bywa spornym tematem, ponieważ wprawdzie wzmacniają empatię, umożliwiają dziecku uzewnętrznienie swoich emocji i rozterek, a także ułatwiają zasypianie.

Z drugiej strony jednak, jeśli dziecko posiada dużą liczbę pluszaków, stają się one problemem. Zalegają na łóżku i podłodze, zbierają kurz i zajmują przestrzeń do zabawy. Pomysł na zakup gigantycznego pluszaka ucieszy niejedno dziecko, jednak przed wybraniem się do sklepu warto upewnić się, że rodzice znajdą miejsce w swoim domu dla takiej zabawki.

Jaki wybrać prezent zamiast słodyczy?

Nawyki żywieniowe dziecka budują rodzice i to oni decydują o tym, czy dziecko może jeść słodycze. Tak więc, dawanie słodyczy może stać się tematem spornym, w momencie gdy dziecko na co dzień ich nie je.

Dlatego wybierając prezent dla dziecka, warto słodycze zastąpić zdrową przekąską, owocami lub warzywami. Pozwoli to budować zdrowe nawyki. Ponadto taki prezent zadowoli również rodziców, którzy będą mogli wspólnie z dzieckiem zrobić sok lub inne danie, wykorzystując otrzymane zdrowe jedzenie.

Czy ubrania dla dzieci są problemem?

Ubrania mogą być problematycznym podarunkiem zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Tym bardziej jeśli osoba, która wybiera taki prezent dla dziecka, nie zna podstawowych potrzeb i oczekiwań rodzica. Odzież ze sztucznych tworzyw nie nada się dla malucha.

Problematyczne może być również zakładanie noworodkowi ubranek na przykład z zapięciem na plecach. Krzykliwe kolory, nadmiar koronek czy sztywne buty dla noworodka również spowodują, że ubrania nigdy nie zostaną użyte.

Niewątpliwie przed zakupem prezentu dla dziecka, warto wesprzeć się wiedzą i doświadczeniem rodzica. Dzięki temu można uniknąć nieporozumień i frustracji, a także kolejnej identycznej zabawki na dziecięcej półce.

Artykuł przygotowany we współpracy z magazynem mamydziecko.pl

titan implozja animacja

Titanic. Tak wyglądał wybuch Titana. Jest nagranie ukazujące implozję łodzi

katastrofa nuklearna na ukrainie zaporoże

Szef BBN stawia sprawę jasno. „Ryzyko katastrofy nuklearnej dla Polski jest…”