w ,

Titanic. Tak wyglądał wybuch Titana. Jest nagranie ukazujące implozję łodzi

Podwodna łódź Titan, na pokładzie której bylo 5 osób, rozpadła się w ułamku sekundy na kawałki. To wszystko wina implozji, której nagranie pojawiło się w sieci.

titan implozja animacja
Fot. Twitter / @shilpa_cn; Kadr wideo Atlantic Productions/Magellan

Na pokładzie łodzi podwodnej Titan należącej do firmy OceanGate zginęło 5 osób. Łódź płynęła na spotkanie z wrakiem Titanica i tam już pozostała na zawsze. Rozpadła się na kawałki, czego powodem była implozja. Animacja pokazująca moment rozerwania statku na części została ujawniona w internecie.

Titan. Implozja doprowadziła do tragedii. Załoga nie cierpiała

Implozja w trakcie podróży Titana do wraku Titanica spowodowała, że doszło do rozpadu łodzi i w jej wyniku śmierci pięciu osób znajdujących się na pokładzie. W internecie pojawiło się nowe nagranie, na którym widać, jak wyglądały ostatnie chwile Titana. Aż trudno sobie wyobrazić tak tragiczną śmierć, choć według ekspertów nastąpiła ona w ułamku sekundy.

Nowe nagranie pokazujące kluczowy moment katastrofy łodzi są szokujące. Pasażerowie Titana mimo wszystko nie zdążyli się zorientować, co się dzieje i stracili swoje życie całkowicie. To jest jedyna pocieszająca kwestia tego, co się wydarzyło niedawno na Oceanie Atlantyckim.

Batyskaf w wyniku implozji przestaje istnieć w ułamku sekundy. Dochodzi do zjawiska odwrotnego niż wybuch, które czasami nazywane jest wybuchem „do środka„. Titan został de facto zgnieciony przez otaczające łódź wyjątkowo duże ciśnienie. Następnie dochodzi do rozerwania łodzi na kawałeczki.

Jeśli Titan rzeczywiście w momencie implozji znajdował się w pobliżu Titanica, to implozja zdewastowała łódź w zaledwie 30 milisekund. Obecnie trwa dochodzenie wyjaśniające okoliczności tragedii. Wszystko po to, aby podobnych zdarzeń w przyszłości już nie było.

W tej strasznej katastrofie zginął 48- letni milioner Shahzada Dawood, jego syn Sulaiman Dawood, a także inne osoby, w tym brytyjski miliarder, francuski nurek i współzałożyciel firmy Ocean Gate, która była organizatorem feralnej wyprawy do wraku Titanica.

PILNE. Grupa Wagnera do likwidacji. Prigożyn 1 lipca kończy działalność formacji

prezent dla dziecka roczek 2 lata

Czego unikać przy zakupie prezentu dla dziecka? Na to trzeba koniecznie uważać