w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Andrzej Duda dostał rachunek za prąd po podwyżce. Jego mina mówi wszystko

Kryzys energetyczny dotarł do samego wierzchołka władzy. Podwyżka cen za energię elektryczną właśnie uderzyła w samego prezydenta Andrzeja Dudę.

rachunek za prąd 2022
Fot. YouTube / Polsat News (screen)

Już wkrótce wszyscy Polacy będą musieli głębiej sięgnąć do i tak wydrenowanych już nowymi podatkami i opłatami portfeli. Wszystko z powodu drastycznej podwyżki cen energii elektrycznej, która nadchodzi wielkimi krokami. Na pocieszenie dodamy, że nie ominęły one nawet prezydenta Polski.

Andrzej Duda złapał się za głowę. Otrzymał nową fakturę za prąd

To ten moment, gdy statystyczny Polak – teoretycznie – jest równy głowie państwa. Prąd dostarczany zarówno do naszych mieszkań, jak i rezydencji prezydenta Andrzeja Dudy, pochodzi bowiem z tego samego źródła. Problem w tym, że i za siebie, i za prezydenta, zapłacą wszyscy Polacy.

Jak doniósł portal Money.pl, energia elektryczna dostarczana do zimowej rezydencji prezydenta Andrzeja Dudy położonej w Wiśle (o nazwie „Zamek„), będzie kosztowała polskiego podatnika niespełna 400 tys. zł więcej niż pierwotnie szacowano. To oznacza drastyczną podwyżkę kwoty na fakturze.

Z kolei „Super Express” poinformował (powołując się na oficjalny komunikat płynący z Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta), że tak ogromnej podwyżki cen nikt nie był w stanie przewidzieć. Ostatecznie faktura za prąd wzrośnie do 1,1 mln zł. Wcześniej było to nieco ponad 700 tys. zł.

Maksymalne ceny energii inne dla Kowalskiego

Obecnie w Pałacu Prezydenckim trwają narady, które mają wypracować nowe sposoby korzystania z energii w siedzibach podległych prezydentowi. Celem są oczywiście obniżenie rachunków i maksymalne oszczędności.

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot przyznał, że rozważane są drastyczne kroki, w tym wyłączanie zbędnego oświetlenia i przykręcanie termostatów.

W tym roku w październiku Sejm zdążył przyjąć nowe założenia jeśli chodzi o maksymalną cenę energii elektrycznej na 2023 rok. Rząd chce tym samym uchronić odbiorców wrażliwych przed drastycznymi podwyżkami.

Nowe przepisy dotyczyć będą nie tylko mieszkań i najważniejszych budynków z punktu widzenia obywatela (domy pomocy społecznej czy przychodnie lekarskie). Cenami maksymalnymi objęto również siedziby mikro, małych i średnich firm, a nawet placówki kultury.

ceny pradu 2023 za kwh

Prąd znów mocno w górę! Wnioski o tańszy przyjmują tylko do 30 czerwca

anastazja rubińska najnowsze informacje

Grecja. Nowe nagrania z Kos na chwilę przed tragedią. Potwierdziły się podejrzenia