w ,

Kolejny szpieg Rosji zatrzymany. To sportowiec. Ziobro: „Wpadają jeden po drugim”

Polskim służbom udało się zatrzymać kolejnego rosyjskiego agenta. To 20-letni mężczyzna, który szpiegował na rzecz Rosji w zamian za wynagrodzenie. Był hokeistą w drużynie I ligi.

hokeista maksim s
Fot. freepik

– Rosyjscy szpiedzy wpadają jeden po drugim! – napisał na Twitterze szef resortu sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Jak poinformował, służbom udało się zatrzymać w Polsce kolejnego rosyjskiego szpiega, który pod płaszczykiem sportowca i w zamian za wynagrodzenie zbierał informacje dla Rosji.

Hokeista Maksim S. Sportowiec i szpieg Rosji

Informacja o sukcesie służb została podana przez dziennikarzy stacji radiowej RMF FM. Zatrzymanym mężczyzną ma być 20-letni hokeista grający w pierwszoligowych klubach na terenie Śląska. Mężczyzna przebywał w Polsce od października 2021 r. i działając pod płaszczykiem sportowca działał na rzecz rosyjskiego wywiadu. Dostawał za to pieniądze.

Zatrzymany Maksim S. to już 14 zatrzymany członek siatki szpiegowskiej, nad którą od dawna pracują agenci polskich służb. Minister Zbigniew Ziobro podziękował wszystkim za ten sukces, w tym prokuratorom i funkcjonariuszom Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego „za zaangażowanie w obronie Ojczyzny„.

Zatrzymanemu hokeiście postawiono już zarzuty. Chodzi o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i działania na rzecz obcego wywiadu przeciwko interesom Rzeczpospolitej Polskiej. Czym zajmował się hokeista, a nieoficjalnie rosyjski szpieg?

Na terenie całego kraju miał przeprowadzać czynności polegające m.in. na rozpoznawaniu infrastruktury krytycznej i to w kilku województwach. Dostarczał Rosji na bieżąco informacji o tym, co ustalił i otrzymywał za to przelewy. Obecnie mężczyzna przebywa w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Podejrzany zidentyfikowany jako cudzoziemiec zza wschodniej granicy prowadził działania wywiadowcze, ale również propagandowe przeciwko Polsce oraz przygotowywał akty dywersji na zlecenie rosyjskiego wywiadu – skomentował Karol Borchólski z Prokuratury Krajowej.

ostatnie słowa przybylskiej

Ostatnie słowa Przybylskiej przed śmiercią. Przyjaciółka: „Mam ciarki, jak o tym mówię”

polski ład kalkulator kwota wolna przed po

Inflacja w czerwcu zaskoczyła. Są nowe dane GUS. Ekonomiści się tego spodziewali