w ,

Nie żyje amerykański aktor, reżyser i laureat Oskara z 2006. Miał problemy z sercem

Już w wieku 10 lat podjął decyzję, że chce zostać profesjonalnym aktorem. Został nie tylko nim. Przeżył 89 lat, a jego kariera była pełna sukcesów.

W wieku 89 lat odszedł amerykański aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Był laureatem najważniejszej nagrody w tej branży – Oscara. Statuetkę wręczono mu w 2006 r. za rolę drugoplanową w filmie „Mała Miss”. Grał też w filmach takich jak „Rosjanie nadchodzą”, „Paragraf 22”, czy „Operacja Argo”

Alan Arkin nie żyje. Miał 89 lat

Ostatnio można go było zobaczyć w serialu Netflixa pt. „The Kominsky Method„. Będąc zaledwie 10-letnim dzieckiem podjął decyzję, że zostanie aktorem. Był stypendystą różnych akademii teatralnych, w tym prowadzonej przez studenta Stanisławskiego, Benjamina Zemacha, który nauczył Arkina psychologicznego podejścia do aktorstwa.

Jako nastolatek przeprowadził się z rodziną do Los Angeles, gdzie zaczął odkrywać muzykę, ucząc się grać na gitarze. – Alan Arkin był jednym z naszych najlepszych aktorów. Zabawny, łamiący serce i zdolny do bycia przerażającym. Był niesamowity – wspomina na Twitterze inny aktor Billy Crystal. Występował wspólnie na plamie filmowym z odtwórcą roli Porucznika Columbo.

Komponował też piosenki dla dzieci

Jego synowie, Adam, Matthew i Anthony, ogłosili mediom wiadomość o śmierci ojca we wspólnym oświadczeniu. – Nasz ojciec był wyjątkowo utalentowaną siłą natury, zarówno jako artysta, jak i człowiek. Kochający mąż, ojciec, dziadek i pradziadek. Był uwielbiany i będzie nam go bardzo brakowało – czytamy w liście.

Skomponował ponad 100 piosenek i nagrał albumy dla dzieci, w tym cztery z dziecięcą grupą folkową „The Baby Sitters„. Napisał również wiele książek dla najmłodszych. Aktor miał problemy z sercem i zmarł w czwartek w swoim domu w San Marcos w Kalifornii (Stany Zjednoczone).

madonna w szpitalu

Madonna mogła umrzeć. Rodzina ujawnia. „Wszyscy sądziliśmy, że możemy ją stracić”

anastazja rubińska pogrzeb miejsce data

Pogrzeb Anastazji. Ujawniono datę i miejsce uroczystości. „Na cmentarzu nie było miejsc”