w

Kontrterroryści pojawili się na granicy Polski z Białorusią. Rząd reaguje na zagrożenie

Bezpieczeństwo obywateli to priorytet rządu. Zagrożeń przybywa, ale polskie służby kolejny raz udowodniły, że skutecznie chronią nasz kraj. Teraz doszło do wzmocnienia granicy z Białorusią.

granica polski z białorusią 2023
Fot. Twitter / Straż Graniczna

– W związku z napiętą sytuacją na granicy z Bialoruisią, podjąłem decyzję o wzmocnieniu naszych sił grupą 500 funkcjonariuszy Polskiej Policji z oddziałów prewencji i kontrterrorystami. Dołączą oni do 5000 funkcjonariuszy Straży Granicznej i 2000 żołnierzy pilnujących bezpieczeństwa tej granicy – napisał na Twitterze Mariusz Kamiński.

Granica Polski z Białorusią. Co się dzieje?

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji i Minister Koordynator ds. Służb Specjalnych ogłosił, że granica Polski z Białorusią zostanie dodatkowo wzmocniona. Wszystko przez zagrożenie, jakie niesie ze sobą obecność wagnerowców w tym kraju. Na całej wschodniej flance stacjonować mają zarówno oddziały prewencji, jak i kontrterroryści.

Nadal na granicy dochodzi do prób nielegalnego przekraczania granic. Nie ma dnia, by funkcjonariusze Straży Granicznej nie wyłapywali tych, co kombinują próbując dostać się do Polski. Tylko 1 lipca do naszego kraju próbowało nielegalnie przedostać się z terenu Białorusi aż 187 osób.

To między innymi obywatele Somalii, Iranu czy Sudanu oraz Etiopii. 45 nielegalnych migrantów zawróciło na Białoruś na widok patrolu. Dzień wcześniej do Polski próbowało nielegalnie przedostać się – również z Białorusi – 77 osób. Pochodzili oni z Iranu, Maroka i Algierii.

Chełm. Nożownik zabił 36-letniego przechodnia. Trwa poszukiwanie sprawcy

jasnowidz jackowski jesień 2020 najnowsze przepowiednie jesień 2020 co się wydarzy jesienią

Jasnowidz Jackowski trafił do szpitala. Miał operację serca. „Zrobiło mi się słabo”