w ,

Viaplay wycofuje się z Polski. Firma ma kłopoty finansowe. Miłośnicy sportu załamani

Usługa Viaplay, dzięki której Polacy mogli oglądać najlepsze wydarzenia sportowe, ma problemy finansowe. Z tego powodu ogłosiła, że kończy działalność w Polsce.

viaplay wychodzi z polski
Fot. viaplay (screen)

W ostatnim czasie Viaplay nabywało kolejne licencje na transmisje sportowe i to z wielu różnych dyscyplin. Usługa była bardzo popularna wśród miłośników relacji sportowych. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Firma ma kłopoty finansowe i podjęła decyzję o opuszczeniu polskiego rynku.

Viaplay wychodzi z Polski. Klamka zapadła. Kibice są zaskoczeni

Dzięki Viaplay Polacy mieli okazję za rozsądne pieniądze oglądać nie tylko walki KSW, ale też mecze angielskiej Premier League, niemieckiej Bundesligi czy wyścigów Formuły 1. To jednak dla fanów koniec przygody. Firma z powodu ogromnych problemów finansowych opuszcza nasz kraj. Decyzja zapadła nagle i niespodziewanie, a kibice są zszokowani.

Fatalne wieści płyną z raportu finansowego, który firma ujawniła za ostatni okres. Przychody Viaplay są niższe, niż przewidywano. Firma już teraz musi podjąć kroki, by zapobiec najgorszemu. To oznacza nagłą zmianę strategii działania na wielu rynkach. Viaplay zakończy działalność nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach, czyli w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz krajach nadbałtyckich.

To jednak nie koniec fatalnych informacji. Zmiana ma się odbić również jeśli chodzi o poziom zatrudnienia w firmie. Już zapowiedziano zwolnienie ponad 25% pracowników. Viaplay obiecuje, że nie będzie to miało zauważalnego wpływu na jakość oferty. Do końca 2022 roku Viaplay miało w sumie aż 7,3 mln subskrybentów.

Nie ujawniono jeszcze terminu wycofania się Viaplay z naszego kraju.

karanie pacjentów wpis do krd

Rząd zechce bardzo ostro karać pacjentów? Zrobią TO dwa razy i trafią na listę dłużników

terroryzm definicja

Eksperci ostrzegają. To się dzieje codziennie w internecie. Na celowniku są młodzi ludzie