w ,

Trąba powietrzna wisiała nad polskim morzem. Turyści byli wystraszeni [ZDJĘCIA]

Tego typu zjawiska zaczynają pojawiać się w naszym kraju coraz częściej. Mimo to wzbudzają grozę i strach. Tak było w ubiegłym tygodniu niedaleko Darłówka.

trąba wodna nad bałtykiem
Fot. Freepik; Facebook / Lubuscy Łowcy Burz (Przemo Krajzel)

Nietypowe pogodowe zjawiska coraz częściej niepokoją turystów wypoczywających nad polskim morzem. W ubiegłym tygodniu w pobliżu Darłówka doszło właśnie do jednego z nich. Na niebie ku zdziwieniu wszystkich plażowiczów pojawiła się trąba powietrzna.

Trąba wodna nad Bałtykiem niedaleko Darłówka. Plażowicze byli w szoku

Wypoczynek wielu turystów przebywających w nadmorskich kurortach w naszym kraju został przerwany przez nagłe załamanie pogody. Pod koniec ubiegłego tygodnia niepokojące zjawisko nawiedziło wypoczywających na plażach w pobliżu Darłówka. W pewnym momencie z nieba wyłonił się długi lej. Zjawisko wystraszyło wszystkich.

To, co udało się w ostatni piątek zaobserwować, to tak zwana trąba wodna. Zjawisku towarzyszył niezwykle porywisty i silny wiatr oraz odczuwalne bardzo mocno obniżenie temperatury. Całe wybrzeże objęte jest obecnie alertami pogodowymi i ostrzeżeniami przed niebezpiecznymi zjawiskami.

Trąbę wodną w miejscowości Wicie w pobliżu Darłówka udało się sfotografować jednemu z wypoczywających tego dnia plażowiczów. Warto zobaczyć te zdjęcia, ponieważ niezbyt często mamy okazję podziwiać tego typu zjawisko w Polsce.

Wyraźnie widać unoszący się wir, który wciągał wodę z Bałtyku. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie, ale jednocześnie wzbudza grozę. – Sezon na trąby wodne nad naszą częścią Bałtyku uważamy za otwarty – napisali na Facebooku Lubuscy Łowcy Burz, którzy zamieścili zdjęcia nadesłane przez świadka zdarzenia.

chiński horoskop znaki płci symbolika znaczenie

Horoskop chiński. Znaki i żywioły, czyli wszystko, co musisz o tym wiedzieć

masło czy margaryna

Masło czy margaryna? Jest ostateczne potwierdzenie! Ekspertka stawia sprawę jasno