w

Pożary w Grecji. Rozbił się samolot gaśniczy. Jest nagranie pokazujące katastrofę

Podczas gaszenia pożaru na greckiej wyspie Eubea doszło do katastrofy samolotu gaśniczego. W sieci pojawiło się nagranie pokazujące moment zderzenia maszyny z ziemią.

pożary w grecji przyczyny
Fot. Twitter / @Sittaneumayer

Do tragicznego zdarzenia doszło w czasie gaszenia pożarów, które opanowały Grecję. W czasie przelotu samolotu gaśniczego nad miejscowością Platanisto na wyspie Eubea nagle spadł on na ziemię i stanął w płomieniach. Nagranie pokazujące wypadek trafiło do internetu.

Pożary w Grecji. Przyczyny katastrofy samolotu nieznane. Maszyna gaśnicza stanęła w płomieniach

W czasie gaszenia pożaru na wyspie Eubea w Grecji doszło do tragicznego zdarzenia. Na ziemię spadł nagle samolot gaśniczy Canadair CL-415. Był w trakcie wykonywania misji polegającej na zrzucie wody na palące się lasy. Maszyna może na swój pokład wziąć nawet 6000 litrów gaśniczego środka.

Od kilku dni warunki na greckich wyspach są ekstremalne, a pożary sprawiły, że turystyka całkowicie zamarła. Na portalach społecznościowych pojawiło się nagranie pokazujące tragiczny moment, w którym gasząca pożary maszyna Canadair CL-415 spada na ziemię tuż po zrzucie wody. Samolot leciał bardzo nisko i w pewnym momencie zahaczył o drzewa.

W momencie katastrofy w kabinie Canadair CL-415 było dwóch pilotów. Prawdopodobnie nie żyją. Przyczyny tragedii są wyjaśniane, ale na tę chwilę nie wiadomo, co się stało. Warto wspomnieć, że piloci tych maszyn walczą z pożarami już od ponad tygodnia i nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek.

Na objętych pożarami wyspach wieje silny wiatr, a temperatury są ekstremalnie wysokie. Wstępnie przyjęto, że mogło dojść do błędu pilota wynikającego ze zmęczenia, ale nie wykluczono też innych przyczyn zdarzenia.

pikniki rodzinne pis kaczyński

Kaczyński na pikniku chciał alkoholu. „Przecież ja mówię o innym popiciu” [NAGRANIE]

dennis thomas kool and the gang saksofonista nie żyje znany muzyk

Nie żyje znana amerykańska aktorka. Grała w serialu „Sabrina, nastoletnia czarownica”