w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Zakaz stosowania gotówki w Polsce. Andrzej Duda podpisał ważną zmianę w przepisach

Kontrowersyjne zmiany zapisane w Polskim Ładzie ograniczające używanie gotówki zostały cofnięte. Andrzej Duda podjął ważną dla Polaków decyzję.

andrzej duda koronawirus szczepionka dla polityków deklaracje decyzja
Fot. YouTube / Imponderabilia (screen)

Prezydent Andrzej Duda podjął ważną decyzję. Chodzi o zapisane w Polskim Ładzie ograniczenia w stosowaniu gotówki. Polegają one na zakazie płacenia gotówką przy transakcjach, które przekraczały kwotę 8 tys. zł (pomiędzy przedsiębiorstwami) oraz 20 tys. zł w przypadku zwykłych konsumentów.

Andrzej Duda cofa niekorzystne zmiany. Zapisano je w Polskim Ładzie

Eksperci są zdania, że to znak, że idą wybory. Do prezydenta dotarła krytyka rozwiązań polegających na zakazie stosowania gotówki w niektórych transakcjach. Głowa państwa zdecydowała się wycofać te ograniczenia .Decyzja została już podjęta i cofa wprowadzone wcześniej zmiany.

Ustawa podpisana przez Andrzeja Dudę uchyla ograniczenia w płatnościach gotówką. Gdyby tego nie zrobił, zakazy weszłyby w życie już od 1 stycznia 2024 r. Jego podpis cofa więc zapisy Polskiego Ładu, które uderzały w konsumentów oraz przedsiębiorców.

Z podpisu prezydenta mogą się również cieszyć zwykli konsumenci. Polski Ład narzucał obowiązek płacenia kartą lub przelewem w przypadku transakcji, która przekraczała kwotę 20 tys. zł.

Kancelaria Prezydenta RP uzasadniając podjętą przez Andrzeja Dudę decyzję stwierdziła, że „przy braku możliwości dokonania zapłaty gotówką strony muszą korzystać z innych form płatności, a oczekiwanie na przelew bankowy może w wielu wypadkach prowadzić do zaniechania transakcji„.

Zdaniem Andrzeja Dudy uchylone jego podpisem zapisy Polskiego Ładu mogłyby prowadzić do utrudnień i ograniczać znacząco drobny handel, dlatego też „uchylono art. 22 pkt 1 ww. ustawy z dnia 29 października 2021 r. o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw„.

trąba powietrzna w polsce garwolin

Trąba powietrzna w powiecie garwolińskim. Powaliła drzewa, zniszczyła budynki i zerwała linie energetyczne

przemówienie putina orędzie

Rosja chce przerwania ognia ze strony Ukrainy? Putin postawił właśnie nowe warunki