w

Trąba powietrzna w powiecie garwolińskim. Powaliła drzewa, zniszczyła budynki i zerwała linie energetyczne

28 lipca przez dwie gminy w powiecie garwolińskim przeszła trąba powietrzna uszkadzając budynki i linie energetyczne. Zjawisko udało się nagrać czytelnikowi lokalnego portalu informacyjnego.

trąba powietrzna w polsce garwolin
Fot. Facebook / Garwolin24

Przez powiat garwoliński w okolicach miejscowości Samorządki, Górzno i Żelechów przeszła trąba powietrzna. Zjawisko spowodowało liczne uszkodzenia budynków, linii energetycznych i drzewa oraz zablokowanie okolicznych dróg.

Trąba powietrzna w powiecie garwolińskim. Trwa usuwanie powstałych szkód

Przez tereny gminy Górzno i Żelechów przeszła groźna trąba powietrzna. Zjawisko spowodowało liczne uszkodzenia nie tylko okolicznych gospodarstw rolnych, ale też linii energetycznych.

Wichura powyrywała też drzewa blokując lokalne drogi. Nadal trwa usuwanie skutków zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wieczorem 28 lipca. Trąba powietrzna, która uformowała się po godz. 20 , przeszła w sumie przez dwie gminy w powiecie garwolińskim. Formujący się lej udało się nagrać w pobliżu miejscowości Samorządki. Następnie trąba powietrzna przesunąć się miała według relacji świadków w kierunku Piastowa.

W gminie Żelechów służby zostały wezwane do uszkodzonych dachów dwóch budynków mieszkalnych i ściany jednego z budynków na terenie gospodarstwa rolnego.

Na terenie obu dotkniętym wichurą gmin wciąż pracują ekipy z pogotowia energetycznego starając się przywrócić zasilanie.

wagnerowcy na granicy

Wagnerowcy zaatakują Polskę? Minister stanowczo: „Po to są na Podlasiu polskie brygady”

andrzej duda koronawirus szczepionka dla polityków deklaracje decyzja

Zakaz stosowania gotówki w Polsce. Andrzej Duda podpisał ważną zmianę w przepisach