w

Białowieża. Białoruskie śmigłowce kilometr od granicy z Polską. Wojsko komentuje incydent

Jak donieśli mieszkańcy Białowieży, zauważono w tym rejonie białoruskie śmigłowce. Co na to Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych?

z ostatniej chwili

Przelot białoruskich śmigłowców miał zostać wcześniej zgłoszony stronie polskiej – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy stacji radiowej RMF FM. O sprawie informuje też Polsat News.

Białoruskie śmigłowce w okolicach Białowieży. Mieszkańcy zaniepokojeni

W pobliżu granicy polsko-białoruskiej mieszkańcy Białowieży zauważyli śmigłowce obcych wojsk. Widziano na pewno jedną maszynę oraz jeden bezzałogowy statek. Żadna z maszyn nie wleciała w polską przestrzeń powietrzną i jej nie naruszyła.

Potwierdzają to również odczyty ze stacji radiolokacyjnych. Planowane loty zostały wcześniej zgłoszone przez stronę białoruską polskiemu wojsku. Mimo to incydent zaniepokoił mieszkańców Białowieży. Jedna z internautek wrzuciła na Facebooka zdjęcia przelatujących maszyn.

Fotografie pokazujące dwa śmigłowce pojawiły się w mediach społecznościowych. – Co oprócz bocianów lata dziś nad Białowieżą? – zadała pytanie użytkowniczka portalu. Pod jej wpisem wywiązała się ostra dyskusja na temat zdarzenia.

Nie żyje kultowy amerykański aktor. Przegrał sześcioletnią walkę z nowotworem

wszywka warszawa cena esperal

Wszywka Warszawa – jak przebiega zabieg? Cena, koszty i refundacja