w

PILNE. Białoruska armia rozpoczęła ćwiczenia w pobliżu polskiej granicy

Białoruska armia rozpoczęła ćwiczenia wojskowe w obwodzie grodzieńskim sąsiadującym z Polską. Akcja była zaplanowana i informował o niej wcześniej białoruski MON.

białoruska armia na granicy z polską
© Burbonik.pl

Regularna białoruska zgodnie z komunikatem tamtejszego Ministerstwa Obrony rozpoczęła duze ćwiczenia na terenie sąsiadującego z Polską obwodu grodzieńskiego. Żołnierze Łukaszenki trenują na poligonie zwanym „Gorzski”.

Białoruska armia na granicy z Polską. Żołnierze Łukaszenki trenują „warunki współczesnego pola walki”

Wszystkie delegowane na ćwiczenia jednostki, w tym zmechanizowane, rozpoczęły intensywne ćwiczenia mające podnieść kompetencje związane z wymogami, jakie stawia współczesne pole walki. Żołnierze Łukaszenki mają też wyciągnąć wnioski płynące z trwającej wciąż wojny na Ukrainie.

Manewry zakładają także szkolenie personelu medycznego, który ma nauczyć się działać w warunkach bojowych. Odkąd Władimir Putin zaatakował Ukrainę, białoruskie wojska regularnie prowadzą ćwiczenia wojskowe.

Równolegle trwają cały czas ataki propagandowe na Polskę, które odbywają się głównie w cyberprzestrzeni i przestrzeni informacyjnej. Ministerstwo Obrony Białorusi planuje przeprowadzać tego typu ćwiczenia również wspólnie z najemnikami z Grupy Wagnera.

Jej szef Jewgienij Prigożyn obiecał, że ma zamiar stworzyć drugą armię świata. Plan na kolejne miesiące dotyczy regularnego wymieniania się zdobytymi doświadczeniami między najemnikami a regularną armią.

moneta 20 zł prl cena

Masz takie monety w domu? Za niektóre płacą nawet 10 tys. zł w gotówce

aplikacja dubaj randka

Cyfrowa miłość w mieście marzeń. Rosnący wpływ aplikacji randkowych w Dubaju