w ,

Udana akcja ABW. Złapano dwóch Rosjan rekrutujących do Grupy Wagnera

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego współdziałając z policją zidentyfikowała i zatrzymała dwóch Rosjan, którzy w Krakowie i Warszawie kolportowali materiały propagandowe Grupy Wagnera.

białoruska armia na granicy z polską
© Burbonik.pl

Funkcjonariusze ABW współdziałając z Policją zidentyfikowali i zatrzymali dwóch Rosjan, którzy w Krakowie i Warszawie kolportowali materiały propagandowe Grupy Wagnera. Obaj usłyszeli zarzuty, dot. m. in. szpiegostwa, i trafili do aresztu.

ABW zatrzymała dwóch Rosjan. Namawiali Polaków do wstąpienia do Grupy Wangera

Jedną z zatrzymanych osób może być kibic drużyny Spartak Moskwa. Internauci namierzyli jego profil na Instagramie.

Prawdopodobnie nazywa się Aleksiej Titov i widziano go w Warszawie, jak rozklejał plakaty sugerujące możliwość zaciągnięcia się do Grupy Wagnera.

Mężczyzna w ostatnim czasie sporo podróżował. Odwiedził nie tylko Warszawę, ale pojawił się też w Berlinie. Na jego profilu można znaleźć sporo zdjęć z różnych zakątków Europy.

Zatrzymani 11 sierpnia mężczyźni to Aleksiej T. i Andriej G. Pojawili się oni 10 sierpnia w Krakowie, a dzień później w Warszawie. W obu miastach rozklejali materiały propagandowe i ulotki zawierające odnośnik do strony internetowej zajmującej się naborem do Wagnerowców.

Według relacji mediów Rosjanie posiadali przy sobie ponad 3 tysiące sztuk materiałów propagandowych, które zostały im przekazane w Moskwie. W sumie zlecono im umieszczenie ww. materiałów w kilkuset miejscach publicznych w obu miastach w Polsce.

Swoje działania obaj podejrzani dokumentowali na bieżąco, fotografując miejsca oklejone materiałami propagandowymi. Na podstawie materiału fotograficznego otrzymywali wynagrodzenie od strony rosyjskiej – w sumie za zlecone zadania mieli otrzymać nawet do 500 tys. rubli rosyjskich (ok. 20 tys. zł).

Rosjanie, po wykonaniu zadań w Krakowie i Warszawie, planowali w dniu 12 sierpnia opuścić Polskę – poinformowało ABW w komunikacie.

Tom Jones nie żyje. Artysta zmarł na raka w swoim domu w USA

nadwrażliwość elektromagnetyczna

Nadwrażliwość elektromagnetyczna – jak się objawia?