w ,

Nie żyje polska aktorka znana ze „Świata według Kiepskich” i „Pierwszej miłości”

W wieku 95 lat zmarła aktorka, nauczycielka oraz śpiewaczka. Pojawiła się na ekranie między innymi w serialu „Świat według Kiepskich” oraz „Pierwsza miłość”.

Odeszła ceniona i lubiana aktorka, ale również utalentowana śpiewaczka oraz nauczycielka akademicka. Z reguły pojawiała się na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie, bawiła też widzów odwiedzających Operetkę Wrocławską. Szerzej znana była jednak z ról serialowych.

Nie żyje Felicja Jagodzińska-Langer. Miała 95 lat

Artystka odeszła w wieku 95 lat. Przez wiele lat była związana z wieloma teatrami muzycznymi w kraju. Jednak Polacy kojarzą ją bardziej z ról granych w popularnych serialach. Należą do nich między innymi „Pierwsza miłość” i „Świat według Kiepskich„. W tym ostatnim grała rolę Balbiny.

Scena była jej pasją od młodych lat. Już w wieku 24 lat wcieliła się w rolę Diany w sztuce pt. „Orfeusz w piekle„. Wiadomość o jej śmierci zamieściła na swoim profilu na Facebooku Akademia Muzyczna we Wrocławiu, w której Jagodzińska-Langer uczyła.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom Pani Felicji składamy szczere wyrazy współczucia – napisali z kolei przedstawiciele Opery Lubelskiej na wieść o śmierci aktorki i solistki

W osobie Felicji Jagodzińskiej-Langer wrocławskie środowisko muzyczne żegna wybitnego artystę i pedagoga, ale nade wszystko prawego i szlachetnego Człowieka – czytamy z kolei w oświadczeniu uczelni.

mycie truskawek z pestycydów

Nie umył truskawek. Zjadł je i po kilku dniach nie żył. W jego mózgu wykryto…

ksiądz spowiedź za co nie dostaniemy rozgrzeszenia powszechna święta online lista grzechów 5 warunków dobrej spowiedzi

Tych występków nie daruje żaden ksiądz. Oto pełna lista ciężkich grzechów