w

HAHAHA!HAHAHA!

Amerykanie ujawnili nowe zdjęcia rosyjskiej bazy. Wojskowi z NATO pękają ze śmiechu

Stacja CNN opublikowała najświeższe zdjęcia satelitarne rosyjskiej bazy lotniczej Engels. To, co na nich ujawniono, wywołało w dowództwie NATO salwy… śmiechu.

bombowce rosyjskie opony
Fot. Wikimedia Commons; Twitter / @warnews1 (2023 Cable News Network All Rights Reserved/Maxar)

Na ujawnionych przez amerykańską stację telewizyjną CNN najnowszych zdjęciach satelitarnych jednej z kluczowych rosyjskich baz widać coś zabawnego. Po ostatnich udanych atakach Ukraińców na bombowce Putina Rosjanie postanowili ukryć maszyny pod górą opon.

Rosyjskie bombowce ukryte pod oponami. Tak wygląda rosyjska obrona przeciwlotnicza

Stacja CNN pokazała najświeższe zdjęcia satelitarne rosyjskiej bazy lotniczej Engels, gdzie stacjonują kluczowe samoloty Władimira Putina. Widać na nich dwa bombowce strategiczne Tu-95 pokryte oponami samochodowymi. Rozłożono je równo na całej długości skrzydeł oraz na kadłubie.

Tak wygląda w rzeczywistości obrona przeciwlotnicza Rosji. Wszystko po udanych ukraińskich atakach dronami, które uszkodziły pięć takich maszyn. Jak się okazało, Ukraina pokazała Rosjanom, jak się walczy. Zrobiła to przy pomocy kartonowych dronów uszkadzając strategiczne dla Rosji samoloty.

Wojskowi w NATO twierdzą, że użycie opon samochodowych przez Rosjan ma zmylić ukraińskie drony lub sprawić, że nawet jeśli uda im się uderzyć w bombowce, to maszyny nie doznają żadnego uszczerbku. Chodzi więc o znaczne ograniczenie ryzyka związanego z niespodziewanymi atakami z powietrza.

Ukraińcy w ostatnich tygodniach coraz częściej wykorzystują proste drony (w tym kartonowe) do ataków daleko od frontu i na terenie Rosji. Na Kremlu widać prawdziwą panikę związaną z tym, że ataki te bywają bardzo skuteczne i że obrona przeciwlotnicza sobie z tym w ogóle nie radzi.

Strach u Putina potęguje fakt, że do ataków dochodzi coraz częściej nawet w stolicy, czyli w Moskwie, a także na jej przedmieściach. Ukraińcy skutecznie uderzają w kluczowe punkty związane z zaopatrzeniem i logistyką.

dobre jedzenie w szpitalu program pis

Opozycja atakuje rządowy program „Dobry Posiłek”. Pokazała zdjęcia szpitalnego jedzenia

Nie żyje polityk SLD i były senator. Był też wojewódzkim lekarzem weterynarii