w ,

Opozycja atakuje rządowy program „Dobry Posiłek”. Pokazała zdjęcia szpitalnego jedzenia

„PiS rządzi od 2 850 dni. Takie śniadanie dzisiaj dostali pacjenci w czterech polskich szpitalach” – napisali w mediach społecznościowych posłowie Platformy Obywatelskiej.

dobre jedzenie w szpitalu program pis
Fot. Twitter / @Platforma_org

Należy pochwalić rząd i nową minister zdrowia za to, że ma plany poprawy jakości posiłków w polskich szpitalach. Jak jednak zauważyła opozycja, rząd jest już u sterów drugą kadencję, a we wspomnianym temacie niewiele się przez ten czas zmieniło.

„Dobry Posiłek”. PiS ma nowy program dla pacjentów. Opozycja krytykuje

Wysoki standard żywienia w trakcie leczenia bez wątpienia wpływa na szybszy powrót do zdrowia. Niestety jakość posiłków szpitalach spada proporcjonalnie do wzrostu zadłużenia placówek, które bije rekordy. Mimo to rząd zamierza wprowadzić całkowicie nowy program. Nazwano go „Dobry Posiłek”.

Znamy ten problem. (…) Pacjenci często nie są zadowoleni z jakości serwowanych tam posiłków. Musimy to zmienić – powiedziała minister zdrowia. Jak wskazała, rząd w ostatnim czasie pilotażowo przeprowadzał program specjalnych diet, który przyniósł zadowalające efekty.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że szpitale otrzymają dodatkowe pieniądze na poprawę jakości żywienia pacjentów. Jak wskazuje ostatni raport Sanepidu, szpitalne jedzenie jest tak marne, że trudno nawet cytować pacjentów wypowiadających się na ten temat.

Pacjenci wyrażają swoje niezadowolenie z jakości szpitalnego jedzenia na stronach internetowych. Specjaliści z Sanepidu skontrolowali nie tak dawno aż 740 szpitalnych bloków żywieniowych na 1028 zarejestrowanych w systemie. To daje aż 70 proc. miejsc, w których żywi się pacjentów. Są to więc badania miarodajne. Wniosek? Jest fatalnie.

Sytuację postanowiła jak zawsze wykorzystać największa partia opozycyjna. W serwisach społecznościowych Platformy Obywatelskiej pojawiły się nowe zdjęcia posiłków serwowanych w polskich szpitalach. Jak wskazali politycy opozycji, rząd Prawa i Sprawiedliwości ma na to wpływ już od niemal 3 tysięcy dni, ale nic w tym temacie nie zrobiono.

Trzeba przyznać, że faktycznie można było taki program wprowadzić wcześniej. PiS znacząco podniósł wszystkim składkę zdrowotną, ale zmian w jakości publicznej służby zdrowia nie widać

Nie tak dawno Narodowy Fundusz Zdrowia pochwalił się też, że w 2022 roku wykonał plan finansowy w ponad 101 procentach. Na kontach NFZ zalega też ponad 7 miliardów zł, które nie zostały w żaden sposób wykorzystane.

putin mobilizacja wojsk memy

Era Putina się kończy? Polityk PiS nie ma złudzeń. „Obserwujemy początek końca”

bombowce rosyjskie opony

Amerykanie ujawnili nowe zdjęcia rosyjskiej bazy. Wojskowi z NATO pękają ze śmiechu