w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG

Kaczyński ogłosił wprowadzenie nowego podatku? Jest stanowczy komunikat ministerstwa

Jak donoszą media, w Ministerstwie Finansów i Ministerstwie Klimatu na ukończeniu są już prace zmierzające do wprowadzenia nowego podatku. Resort jednak te doniesienia dementuje.

kaczynski dymisja
Fot. YouTube/ Janusz Jaskółka

Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Klimatu dokonują już ostatnich szlifów. Chodzi o prace nad nowym podatkiem, którego wprowadzenia jest już w zasadzie przesądzone. Nowa opłata ma wynieść początkowo kilkanaście złotych, ale docelowo może być jeszcze wyższa. To jednak tylko doniesienia medialne.

Podatek od fotowoltaiki. Kaczyński zapowiedział wprowadzenie nowej opłaty?

Choć oficjalnie Unia Europejska zabroniła rządom państw członkowskich opodatkowywania fotowoltaiki, Prawo i Sprawiedliwość znalazło sposób na to, aby ten zakaz obejść. Nowa opłata – jak wynika z doniesień medialnych – będzie prawdopodobnie ukryta pod inną nazwą lub pojawi się jako kolejna składowa faktury i zostanie wprowadzona już po wyborach.

Nowy podatek zapłacą osoby, które zainwestowały w fotowoltaikę. Mają oni teraz prąd niemalże za darmo, a państwo z takich osób nic nie ma. Powoduje to straty po stronie państwowych koncernów energetycznych, ponieważ fotowoltaika zabiera im klientów. Kto zatem myślał, że zakładając panele odetnie się od państwa, był w błędzie.

Nowa danina ma zrekompensować rządowi utratę wpływów ze sprzedaży prądu. To dzięki takim inwestorom prywatnym, którzy zdecydowali się zakładać panele na dachach domów, mamy w Polsce tak duży udział OZE. Nowy podatek może jednak uderzyć w całą branżę i zniechęcić kolejne osoby do inwestowania.

Ministerstwo Klimatu dementuje. „To fake news”

Opozycja jest z kolei zdania, że nowa opłata to nic innego jak próba odzyskania pieniędzy przez partię rządzącą, które ta wydała na popularny program „Mój prąd„. W pierwszej kolejności opłatą mogą zostać obłożeni posiadacze instalacji powyżej 10 KW, następnie 7,5 KW by finalnie objąć wszystkich.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska w reakcji na doniesienia medialne na temat planowanego podatku od fotowoltaiki zamieściło sprostowanie. Zdaniem kierownictwa resortu informacja ta jest fake newsem i rząd nie pracuje obecnie nad wprowadzeniem żadnej daniny jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne.

morawiecki o inflacji

Rząd uderzy po kieszeni ponad 2 mln pracujących. Premier w tym temacie jednak milczy

jak myć deskę do krojenia cytryna soda

Myjesz deskę do krojenia w ten sposób? Według lekarzy to prosta droga do choroby