w , ,

Ekologiczne gwiazdy telewizji walczą o ochronę środowiska

Nie ma co się oszukiwać, aktualnie ekologia to nieodzowna część debaty publicznej. Aktorzy, dziennikarze, sportowcy, czy piosenkarze wspólnie starają się walczyć o ochronę środowiska.

ekologiczne gwiazdy telewizji celebryci influencerzy energetyka panele fotowoltaiczne ekologia środowisko

Ekologiczne gwiazdy telewizji? Nie ma co się oszukiwać, aktualnie ekologia to nieodzowna część debaty publicznej. Aktorzy, dziennikarze, sportowcy, czy piosenkarze wspólnie starają się walczyć o ochronę środowiska.

Dlatego możemy spotkać się z ich działaniami, które mają na celu zachęcenie ludzi do rezygnacji z plastiku, ochrony praw zwierząt, czy promowania lokalnych inicjatyw, których zadaniem jest poprawa jakości życia. Prawda jest taka, że zarówno Polska, jak i cały świat potrzebuje działań odnoszących się na przykład do odnawialnych źródeł energii

Fotowoltaika na pierwszym miejscu wśród gwiazd

Dbanie o środowiska to nie tylko i wyłącznie swoistego rodzaju pomysł na wzbudzenie zainteresowania mediów o rozgłos. Pionierka na scenie muzycznej, Aneta Lipnicka jakiś czas temu sama zdecydowała się na coraz popularniejszą instalację fotowoltaiczną. Jak sama twierdzi, to technologia pozwala jej zarówno dbać o środowisko, jak i oszczędzać na stale rosnących rachunkach za prąd.

No i mam ja tutaj taki proszę Państwa daszek 🏡🙋‍♂️ I na moje oko to on mi się tu strasznie marnuje. Tyle słońca idzie w…

Opublikowany przez Filipa Chajzer Środa, 10 lipca 2019

 

Na temat fotowoltaiki rozmyślał również popularny prezenter telewizyjny, jakim jest Filip Chajzer. Co sprawiło, że zainteresował się tym tematem? Przede wszystkim to, że już od dłuższego czasu działa na rzecz ochrony środowiska, a także promuje wszelkie działania proekologiczne w sieci. Angażował się w protest odnoszący się do uwolnienia krów z Ciecierzyc, a także zwracał szczególną uwagę na śmieci, które zalegają w Wiśle.

Warto również zaznaczyć, że planuje on korzystać z samochodu elektrycznego, który będzie zasilany instalacją fotowoltaiczną. Twierdzi, że jego pusty dach się marnuje, a ekologiczny prąd mógłby zostać spożytkowany na wiele celów. Więcej o fotowoltaice przeczytasz tutaj.

Ekologiczne gwiazdy, czyli celebryci przeciwko zmianom klimatycznym

Globalne ocieplenie, zanieczyszczenia powietrza, a także setki tysięcy kilogramów plastiku w oceanach to jedne z najważniejszych problemów ekologicznych. Ekologiczne gwiazdy, czyli aktorzy, ludzie sportu czy piosenkarza robią wszystko, aby walczyć z tymi problemami. W jaki sposób? Przede wszystkim angażują się w kampanie edukacyjne, które mają na celu podnieść świadomość ludzi o wszelkiego rodzaju zmianach klimatycznych.

W ubiegłym roku byliśmy świadkami kampanii zatytułowanej „Lepiej bez smogu„. Zwracała ona uwagę na zanieczyszczenie powietrza, które spowodowane jest poważną nieefektywnością energetyczną budynków. Odpowiednie ocieplenie swojego domu to krok, który znacząco wspiera walkę ze smogiem.

Ambasadorami takiego programu byli Antonio Lindback, Kamil Stoch oraz Anna Dziedzic. Nie możemy również nie wspomnieć o projekcie „Pierwsza doba bez smogu„. Skupiała się on głównie na walce z problemem, jakim jest zanieczyszczenie powietrza. Tutaj ambasadorów było znacznie więcej. Kto wziął udział w tej akcji?

  • Małgorzata Foremniak;
  • Julia Wieniawa;
  • ks. Adam Boniecki;
  • Magda Gessler a także wiele innych osób.

Co więcej, ochrona środowiska to temat wielu kampanii politycznych. Nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o Polsce. Politycy na całym świecie starają się przyciągnąć wyborców do siebie, poprzez branie pod uwagę problemów, do których głównie zaliczamy globalne ocieplenie.

Tematy, jakie są przywoływane to również kwestia energetycznego bezpieczeństwa, a także odpowiednie zarządzanie zagospodarowaniem przestrzennym. Samorządy zwracają uwagę na to, jak ważne jest wymienianie przestarzałych sposobów ogrzewania na znacznie bardziej modernistyczne.

Ekologia na szczycie wyzwań

Aktualnie ekologia to nie tylko i wyłącznie poboczny temat publicznej debaty. W tej chwili znajduje się ona w jej centrum. Świadomość społeczna Polaków na temat zanieczyszczenia środowiska, czy zmianach klimatycznych stale rośnie, dlatego wszyscy starają się walczyć o ochronę środowiska dla swoich dzieci, wnuków, czy prawnuków.

Jak alarmuje ONZ, nie zostało nam zbyt wiele czasu. Mamy tylko i wyłącznie kilkanaście lat, aby nie dopuścić do katastrofy klimatycznej. W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia z falami upałów, burzami, powodziami oraz wieloma innymi problemami środowiskowymi. Nikt z nas tego nie chce, dlatego należy robić wszystko, aby temu zapobiec.

urlop 2020 all inclusive last minute morze góry wakacje

Urlop 2020. 90 proc. Polaków spędzi go w kraju. Nie kusi nas last minute

trzasko polo trzaskopolo trzaskowski wybory disco polo

Trzasko Polo wyborcze. „Zwyciężaj Rafaelu” podbija internet