w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Niemcy ostrzegli Polaków. Za moment będzie za późno, a polski rząd nadal milczy

Kłopoty gospodarcze nasilają się. Niemiecka strona ostrzega Polskę jako swojego najważniejszego partnera handlowego przed skutkami tego, co się zaraz wydarzy.

inflacja eksperci
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera (screen); Diego Delso (CC BY-SA 4.0)

Niemcy przestrzegają Polaków przed nadchodzącą wielkimi krokami kłopotami gospodarczy. Chodzi o spodziewaną recesję i wysokość płacy minimalnej. Eksperci i ekonomiści z Bundesbanku są zdania, że Niemcy wpadną za moment w gospodarczy dołek, a to uderzy bezpośrednio w nasz kraj.

Niemcy ostrzegają. Polsce grożą ogromne kłopoty gospodarcze

Niemieccy ekonomiści ostrzegają nasz kraj przed możliwymi skutkami recesji, która jest coraz bliżej. Wszystko z powodu najnowszej prognozy ekspertów z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, z której wynika, że to właśnie Niemcy – nasz kluczowy partner handlowy – wypadły w niej najgorzej.

Na Ukrainie trwa wojna i prawdopodobnie potrwa jeszcze wiele miesięcy. W gospodarkę i portfele obywateli uderza też wyjątkowo wysoka inflacja. Europa cały czas zmaga się też z negatywnym wpływem długotrwałej epidemii koronawirusa. Wszystkie te elementy mocno osłabiają kondycję gospodarki.

Problemy Niemiec oznaczają, że wszystkie te problemy wpłyną w najbliższej przyszłości bardzo mocno również na Polską gospodarkę. Bundesbank przestrzegł także polskich partnerów przed drastyczną podwyżką płacy minimalnej w naszym kraju, co przełoży się na jeszcze większe problemy finansowe polskich przedsiębiorstw.

Jedna trzecia gospodarki światowej w 2023 roku skurczy się

Jak wskazują ekonomiści z MFW, nawet jedna trzecia gospodarki całego świat skurczy się w przyszłym roku. Regiony, które są największymi rynkami na globie, czyli Stany Zjednoczone i Chiny oraz Unia Europejska, prawdopodobnie wkrótce wpadną w okres gospodarczej stagnacji.

Najgorsze dopiero przed nami, dla wielu osób rok 2023 będzie bardzo trudny – stwierdził jednoznacznie Pierre-Olivier Gourinchas, główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Problemy mają swoje źródło nie tylko w inflacji i wojnie, ale też w trwającym kryzysie jeśli chodzi o rynek energii.

Niemcy jako jedna z największych gospodarek Europy będą musiały zmierzyć się w kolejnych miesiącach z utratą wypracowanego dobrobytu. Polska jest silnie powiązana z gospodarką tego kraju, stąd nie dziwi ostrzeżenie wysyłane przez tamtejszych ekspertów. Nadchodzi czas, w którym trzeba będzie mocno zacisnąć zęby.

Rząd w Polsce póki co nie przejmuje się problemami. Mimo nadciągającego kryzysu, który mocno uderzy w nas w pierwszym kwartale 2023 roku, budżet wydaje się być z gumy. Już teraz planowana jest nawet jednorazowa 15. emerytura, która będzie kosztować nas dodatkowe 30 mld zł.

krzysztof cugowski koncerty

Niepokojące słowa Cugowskiego. „To przykre, ale od tego nikt nie ucieknie”

jasnowidz jackowski morawiecki przyszłość premiera rozpad rządu pis najnowsze wizje

Jackowski o Polsce i wojnie. Niepokojące słowa o Morawieckim. „On już wie…”