w

Wojsko przygotowuje się do ewakuacji Polaków. Szef MON zamieścił komunikat

Po Polaków przebywających w Izraelu polski rząd wyśle samoloty transportowe C-130 Hercules. Mariusz Błaszczak ogłosił plan ewakuacji rodaków.

polacy w izraelu wojna
Fot. YouTube / Ministerstwo Obrony Narodowej

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że Wojsko Polskie przygotowuje się intensywnie do operacji mającej na celu jak najszybszą ewakuację obywateli Polski z zaatakowanego przez Hamas Izraela. Po rodaków zostaną wysłane samoloty transportowe.

MON zarządza ewakuację Polaków z Izraela

Jak poinformował prezydent Andrzej Duda będący od wczoraj w nieustannym kontakcie z przedstawicielami MSZ, w Izraelu do tej pory – na szczęście – nie został poszkodowany żaden obywatel Polski.

Duda zaapelował jednocześnie, aby odwołać swoje wyjazdy w tej rejon. Obecnie trwa tam szeroko zakrojony konflikt zbrojny, a przedstawiciele Hamasu za cel obrali sobie nawet zwykłych mieszkańców miast i miasteczek. Minister obrony narodowej polecił przygotowanie pilnej ewakuacji naszych rodaków, którzy jeszcze tam pozostali

Wojsko Polskie przygotowuje się do ewakuacji Polaków z Izraela. Po naszych rodaków wyślemy samoloty transportowe C-130 Hercules – poinformował Mariusz Błaszczak za pośrednictwem portalu X (dawniej Twitter). Swój odrębny komunikat zamieścił też wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Atak na Izrael. Bilans ofiar rośnie, ale najgorsze przed nami

Nie zostawiamy naszych rodaków w potrzebie. Za kilka godzin wystartuje samolot, który ewakuuje Polaków oczekujących na lotnisku Ben Guriona w Tel Awiwie. Sytuacja na miejscu cały czas jest bardzo poważna. Prosimy o bardzo uważne śledzenie komunikatów i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb – zaapelował Paweł Jabłoński.

Polski prezydent potępił atak Hamasu, a zwłaszcza akty przemocy wymierzone w ludność cywilną. Zapewnił o polskim wsparciu dla działań mających na celu przywrócenie bezpieczeństwa. Z nieoficjalnych informacji wynika, że strona Izraelska odrzuciła oferowaną przez nas pomoc humanitarną.

W atakach Hamasu na Izrael do tej pory zginęło nawet 350 osób, a nawet 2 tysiące zostało rannych. Rozpoczęła się już akcja odwetowa Izraela na terenie Strefy Gazy.

wągrzyca mózgu objawy

Spożył mięso wieprzowe i nagle dostał drgawek. To zjadało jego mózg kawałek po kawałku

kaczyński komu zmięknie rura

„Zobaczymy, komu zmięknie rura”. Kaczyński w Białymstoku naśmiewa się z Tuska