w

Lewiston. Strzelanina w Maine w USA. 40-letni napastnik zabił 22 osoby, kolejne 60 ranił

Masakra w Lewiston w stanie Maine w Stanach Zjednoczonych. Przynajmniej 22 osoby nie żyją, a kolejne 50 jest rannych w wyniku strzelaniny w okolicach kręgielni.

strzelanina w usa maine
Fot. X (Twitter)

40-letni Robert Card – napastnik z Maine w USA – został zatrzymany przez policję. Wspomina się, że zabójca może być instruktorem strzelectwa, bo doskonale wiedział, jak posługiwać się bronią i trzymał ją w specyficzny sposób. Zamachowiec zabił 22 osoby oraz ranił 50 kolejnych.

Strzelanina w Maine (USA). 22 osoby zabite i nawet 50 rannych

Masakra w Maine w USA. Prawdopodobnie doszło do dwóch strzelanin w pobliżu kręgielni oraz centrum dystrybucji supermarketu Walmart. Funkcjonariusze policji opublikowali zdjęcie napastnika, ale z ostatnich doniesień medialnych wynika, że już go zatrzymano. To mężczyzna w średnim wieku, który prawdopodobnie był instruktorem strzelectwa.

Zanim zatrzymano napastnika, policja zaapelowała do mieszkańców miasta Lewiston oraz okolicznych miejscowości o zamknięcie domów, sklepów i ukrycie się. Pierwsza strzelanina miała miejsce około godziny 20:00 czasu lokalnego w kręgielni Funtime Bowl.

Napastnik, 40-letni Robert Card, wszedł do kręgielni i otworzył ogień do klientów i pracowników. W wyniku ataku zginęło co najmniej 10 osób, a 20 zostało rannych. Kręgielnia Funtime Bowl to popularne miejsce rozrywki w Lewiston.

W środę 25 października wieczorem w kręgielni przebywało około 50 osób, w tym dzieci i młodzież. Napastnik wszedł do kręgielni i zaczął strzelać do ludzi bez ostrzeżenia. W wyniku ataku zginęły osoby w różnym wieku, w tym dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Rannych zostało około 20 osób, w tym kilka osób w ciężkim stanie.

Strzelanina w Lewiston: 22 ofiary śmiertelne, ponad 60 rannych

Około godziny 20:30 napastnik udał się do centrum dystrybucji supermarketu Walmart, które znajduje się w pobliżu kręgielni. Tam otworzył ogień do pracowników i klientów. W wyniku ataku zginęło co najmniej 12 osób, a 40 zostało rannych. Centrum dystrybucji Walmart to duże obiekt, w którym pracuje około 200 osób.

W środę wieczór w centrum dystrybucji przebywało około 100 osób, w tym pracownicy i klienci. Napastnik wszedł do centrum dystrybucji i zaczął strzelać do ludzi bez ostrzeżenia. W wyniku ataku zginęły osoby w różnym wieku, w tym pracownicy i klienci w wieku od 20 do 50 lat.

Rannych zostało około 40 osób, w tym kilka osób w ciężkim stanie. Policja zatrzymała napastnika Po drugiej strzelaninie policja rozpoczęła obławę na napastnika. Został on zatrzymany około godziny 21:00 w miejscowości Lisbon, około 12 kilometrów od Lewiston

40-letni Robert Card zatrzymany po masakrze w Maine

Ofiary zamachu to mężczyźni i kobiety w różnym wieku, w tym pracownicy i klienci kręgielni oraz centrum dystrybucji supermarketu Walmart. Motyw ataku nie jest jeszcze znany. Policja bada, czy Card działał sam, czy też miał wspólników. Policja nie wyklucza, że Card mógł być motywowany ideologicznie  Card miał w przeszłości problemy z prawem i był znany z agresywnego zachowania.

Atak w Lewiston został potępiony przez władze i opinię publiczną w USA. Prezydent Joe Biden wyraził swoje kondolencje rodzinom ofiar i wezwał do podjęcia działań w celu ograniczenia dostępu do broni palnej w USA.

Strzelanina w Lewiston jest jedną z najtragiczniejszych w historii USA. Wielu ludzi uważa, że jest to kolejny dowód na to, że dostęp do broni palnej w USA jest zbyt łatwy. W tym roku w USA doszło już do 37 masowych strzelanin, w których zginęło ponad 100 osób.

orzechy włoskie szkodliwość

Czy orzechy włoskie są szkodliwe? To dzieje się w pierwszych minutach po ich spożyciu

narada u prezydenta

Prezydent ogłosił datę pierwszego posiedzenia Sejmu. Wskazał, kto będzie premierem