w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ

Prezydent ogłosił datę pierwszego posiedzenia Sejmu. Wskazał, kto będzie premierem

Obecna kadencja Sejmu kończy się 12 listopada. Prezydent Andrzej Duda ogłosił datę pierwszego posiedzenia już z nowym rządem i premierem.

narada u prezydenta
Fot. Kancelaria Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że 12 listopada dobiega końca obecna kadencja Sejmu. Poznaliśmy też datę pierwszego inauguracyjnego posiedzenia w nowej kadencji, w której prawdopodobnie to nie Prawo i Sprawiedliwość będzie miało większość.

Andrzej Duda ujawnił datę rozpoczęcia nowej kadencji Sejmu

Głowa państwa nie widzi powodów, by skracać obecną kadencję parlamentu i wszystko będzie miało bieg zgodny z zapisami Konstytucji RP. 12 listopada obecny Sejm zakończy swoją działalność, a nowy zacznie prace inauguracją 13 listopada. Wtedy odbędzie się pierwsze posiedzenie w nowej kadencji.

Obecnie rozważane są też dwie najpoważniejsze kandydatury na urząd szefa rządu. Prawdopodobnie misja stworzenia nowego rządu zostanie powierzona w pierwszej kolejności Mateuszowi Morawieckiemu. Są jednak małe szanse na to, by obecny premier dostał wotum zaufania.

PiS zapewnia prezydenta, że większość będzie

Będę stał na straży terminów i norm oraz będę pilnował, by nikt ich nie naruszył – ogłosił Andrzej Duda w specjalnym oświadczeniu dla mediów. Wyraził jednocześnie gotowość do przyjmowania wszelkich propozycji jeśli chodzi o kolejne spotkania z politykami i liderami ugrupowań.

Po konsultacjach z liderami partii opozycyjnych prezydent Andrzej Duda wywnioskował, że nie ma nadal sformalizowanej koalicji ani zawartej umowy. Dlatego też nie ma nawet listy potencjalnych kandydatów na urzędy ministerialne. – Konstytucja daje czas – powiedział krótko Duda.

Prezydent oznajmił też mediom, że Prawo i Sprawiedliwość nadal podtrzymuje, że uzbiera większość i zbuduje rząd na kolejne cztery lata. Partia Kaczyńskiego będzie próbowała do samego końca przeforsować Mateusza Morawieckiego jako premiera na kolejną kadencję.

Jest to nowa sytuacja. Nigdy nie mieliśmy do czynienia z tym, że wygrało jedno ugrupowanie, a pozostałe formacje twierdzą, że to one będą miały większość bez partii zwycięskiej – dodał Andrzej Duda.

strzelanina w usa maine

Lewiston. Strzelanina w Maine w USA. 40-letni napastnik zabił 22 osoby, kolejne 60 ranił

jarosław kaczyński życzenia wielkanocne

Prezes Jarosław Kaczyński planuje opuścić PiS. Ujawniono nazwisko jego następcy