w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Tyle pieniędzy ma na koncie Jarosław Kaczyński. Oto jego nowe oświadczenie majątkowe

Najnowsze oświadczenie majątkowe prezesa Prawa i Sprawiedliwości zostało właśnie ujawnione. Ile pieniędzy ma na koncie Jarosław Kaczyński?

jarosław kaczyński pis lgbt homoseksualiści walka
Fot. YouTube / Prawo i Sprawiedliwość

Oto najnowsze oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości i najważniejszego posła w kraju. Z ujawnionego właśnie dokumentu dowiadujemy się, ile pieniędzy ma on na koncie i czy ma kredyty w bankach.

Oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Tyle pieniędzy ma na koncie

Jak wynika z najnowszego oświadczenia majątkowego, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w 2022 roku otrzymał na konto w banku nieco ponad 216 tys. zł z tytułu pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. To jednak nie koniec jego pokaźnych dochodów.

Jako wicepremier otrzymał około 12 tys. zł, a do tego na jego konto w banku ląduje emerytura z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Łącznie z tego tytułu otrzymał 96 tys. zł (około 8 tys. zł na miesiąc). Ponad 37 tys. zł wyniosło z kolei uposażenie poselskie, bo prezes PiS to przede wszystkim poseł na Sejm.

Kaczyńskiemu udało się też w 2022 roku sporo zaoszczędzić mimo wysokiej inflacji. Odłożył w banku niemal 290 tys. zł. Kwota oszczędności powiększyła się z kolei o około 36,5 tys. zł.

Ponadto prezes partii rządzącej jest współwłaścicielem domu jednorodzinnego o powierzchni 150 mkw. (w 1/3). Jego aktualna wartość to około 1,8 mln zł.

Kredyty i zobowiązania Jarosława Kaczyńskiego

Jak wynika z oświadczenia, do którego dziś wszyscy dostali dostęp, łączy przychód w 2022 roku osiągnął pułap około 361 tys. zł. Kaczyński spłaca również kredyt w Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej zwanej popularnie SKOK-iem Stefczyka. Na koniec 2022 roku pozostało mu do spłaty aż 73 tys. zł.

Szef Prawa i Sprawiedliwości nie dorobił się niczego wielkiego. Na próżno szukać u niego papierów wartościowych, drogich samochodów czy zegarków lub antyków. To, co w tym zakresie musiał wykazać, musi być warte 10 tys. zł lub więcej. Żadnych tego typu przedmiotów w dokumencie nie odnaleźliśmy.

podatek od przejechanych kilometrów

Nowa opłata od przejechanych kilometrów? Najbardziej oberwą posiadacze diesla

kontrola deklaracji ceeb

Urzędnicy w całym kraju zaczynają masowe kontrole w domach. Posypią się kary