w ,

OMGOMG WTFWTF

Wielka akcja odkażania ulic w Wuhan. Mamy NAGRANIA

W Internecie pojawia się coraz więcej nagrań z akcji dezynfekcyjnych w Chinach. Ludowe władze zrozumiały w końcu, że z koronawirusem nie ma żartów.

odkażanie wuhan chiny
Fot. YouTube/South China Morning Post, Twitter/People's Daily

Aby uniemożliwić rozprzestrzenianie się koronawirusa chińskie władze zaczęły regularne odkażanie ulic Wuhan i wielu innych miast. Po raz pierwszy możemy na filmach zobaczyć rozmach tej akcji.

Odkażanie Wuhan

Chiński rządowy dziennik „The People’s Daily” opublikował wideo z odkażania miasta Wuhan przedstawiające wozy strażackie i plutony mężczyzn zaopatrzonych w odpowiedni sprzęt wędrujących po ulicach i rozpylających dezynfekujące chemikalia w powietrzu.

Migające światła awaryjne i chmury mgły tworzą interesującą scenę na ulicach, które w czasie kwarantanny wyglądają na opustoszałe.

W dalszej części klipu mężczyźni w kombinezonach biegają z armatką na kółkach po ulicy, która rozpyla chemikalia na witryny sklepowe.

Materiał zdecydowanie sugeruje, że rząd chiński rozpoczyna skoordynowaną, wysokobudżetową operację w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa Wuhan. To zupełne przeciwieństwo do doniesień sprzed tygodni, kiedy ludowe władze deprecjonowały wirusa określając go jako niewielką infekcję.

To nie jedyne nagranie

The People’s Daily, która jest oficjalną gazetą Centralnego Komitetu Komunistycznej Partii Chin, opublikowała wideo na Twitterze. To jednak nie jedyne nagranie tego typu

W Indonezji wysiadający z samolotu z Chin pasażerowie zostali spryskani cieczą, zaraz po zejściu ze schodów. Materiał filmowy pokazuje wysiadających pasażerów, którzy zostali spryskani cieczą przez mężczyzn w żółtym ekwipunku, najpewniej w celu walki z koronawirusem.

Pasażerowie, z których wielu jest ubranych w religijne stroje i maski, ale bez ochrony oczu, są bezceremonialnie spryskiwani. Ubrania i rzeczy osobiste wydają się być szczególnie interesujące dla załogi w żółtych kombinezonach, ale niektórzy kierują strumień chemikaliów prosto w twarz ludzi.

Odkażanie chińskich ulic. Nagrań jest coraz więcej

Nagranie z odkażania chińskich miast zamieścił także South China Morning Post. W tym wideo uwagę zwraca coś innego. Pojawia się w nim informacja, że niektóre miasta – w tym oczywiście Wuhan – są odkażane dwa razy dziennie. Dodatkowo na filmie widać, że odpowiednie służby do rozpylania chemikaliów używają dronów.

Koronawirus z Wuhan

Koronawirus pochłonął już 1 115 istnień ludzkich (1 113 w Chinach). Na całym świecie potwierdzono już 45 175 przypadków zarażenia, z których 44 653 miało miejsce w Chinach.

źródło: własne, nationalfile

Zobacz także:

media publiczne rekompensata

PiS dostało łomot od opozycji! W tle grube miliardy zł

myszy metro

Zacięta walka dwóch myszy w metrze. Poszło o… okruszka