w ,

PiS dostało łomot od opozycji! W tle grube miliardy zł

Tego się rządzący nie spodziewali. PiS mimo większości dostał łupnia od opozycji. W tle wielkie pieniądze. Nasze pieniądze.

media publiczne rekompensata
Fot. YouTube / Sejm RP

Media publiczne bez pieniędzy? Tego się rządzący nie spodziewali. PiS mimo większości dostał łupnia od opozycji. W tle wielkie pieniądze. Nasze pieniądze.

PiS dostało cięgi od opozycji

Posłom opozycji udało się dziś wygrać z rządem aż dwa głosowania, w tym jedno bardzo ważne, bo dotyczące miliardów złotych. Chodzi oczywiście o poranne posiedzenie komisji kultury. 6 lutego w tej samej sprawie Senat odrzucił nowelę ustawy. To podwójna porażka rządu Kaczyńskiego.

POLECAMY:
Ogromny spadek poparcia dla PiS! Sondaż nie pozostawia złudzeń

Mowa o wyjątkowo irytującej obywateli w ostatnich dniach ustawie, na mocy której rząd PiS przekazać miał prawie 2 mld zł na działalność TVP i Polskiego Radia. Senat również odrzucił rekompensatę dla mediów publicznych. Opozycja dwukrotnie wiec w tej sprawie wyszła z tarczą.

Druga kadencja trudniejsza

Druga kadencja rządu Zjednoczonej Prawicy nie idzie zatem jak po maśle. Mimo większości Prawa i Sprawiedliwości we wspomnianej komisji, rząd poległ. Za odrzuceniem ustawy w całości było 14 posłów i posłanek. Przeciwnych było zaledwie 10. PiS przegrało więc sromotnie to głosowanie. Media publiczne mogą więc raczej spać spokojnie.

POLECAMY:
Ogromne zmiany w DVB-T. Będzie trzeba kupić nowy telewizor?

To bez wątpienia niewielkie, ale jednak kolejne zwycięstwo opozycji. Ostatecznie nic to jednak nie da, bo teraz sprawa przekazania mediom narodowym 2 mld zł wróci do Sejmu. Ten jutro prawdopodobnie odrzuci wszystkie wspomniane wyżej zmiany i pieniądze mediom publicznym i tak przekaże.

O tym, co wydarzyło się dziś na komisji kultury poinformowała na Twitterze posłanka Joanna Scheuring-Wielgus (Koalicja Obywatelska):

Media publiczne i tak dostaną przelew

– Warto być obowiązkowym – napisała z kolei na Twitterze Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO). Wskazała m.in. na to, że na posiedzenie komisji nie przyszedł m.in. poseł Suski (PiS). Triumf to jednak chwilowy, a cała sprawa skończy się tak, jak rząd zakłada.

POLECAMY:
Andrzej Duda nie wytrzymał. Z ust prezydenta danwo nie padły tak ostre słowa

Jarosław Kaczyński nie przejmuje się jednak opozycją ani trochę, a media publiczne zaleje lada moment strumień potężnych pieniędzy. Zwycięstwo opozycji w ogóle nie oznacza, że projekt 2 mld zł dla TVP znajdzie się w koszu. Jedyne zatem, co zyska opozycja, to czas, który bez wątpienia przeznaczy na krytykę rządowej stacji.

Źródło: Twitter, gazeta.pl

Zobacz także:

gp chin odwołane koronawirus

Światowe gwiazdy ominą Chiny. Oczywiście przez koronawirusa

odkażanie wuhan chiny

Wielka akcja odkażania ulic w Wuhan. Mamy NAGRANIA