w

Sprytne rozwiązanie znanej sieci handlowej. Omija nim zakaz handlu

Kolejna sieć handlowa wpadła na pomysł, dzięki któremu omija niedzielny zakaz handlu. I nie chodzi tu o prowadzenie placówki pocztowej.

lewiatan zakupy

Sieć Lewiatan we współpracy z franczyzobiorcami wdrożyła samoobsługowy sklep. To innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia samodzielne robienie zakupów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Oczywiście także w święta i niehandlowe niedziele.

Lewiatan – samoobsługowy sklep

Wyróżnikiem samoobsługowego sklepu Lewiatan jest z pewnością fakt, że urządzenie oferuje szeroki wybór produktów. Jest w stanie pomieścić do 200 produktów z różnych kategorii, w tym nabiału, mięsa, słodyczy, pieczywa czy napojów.

Urządzenie posiada regulowany system chłodzenia, dzięki czemu jest przystosowana do przechowywania jaj czy produktów mlecznych. Produkty w automacie są zawsze świeże i regularnie udostępniane, ponieważ o ich dostępność dbają pracownicy sklepu stacjonarnego Lewiatan, przy którym działa urządzenie. Klienci mogą być więc pewni, że automat nie dostarczy im przeterminowanych produktów.

POLECAMY:
LIDL mocno podnosi pensje. Ile zarobią pracownicy?

Lewiatan wyposażył automat także do przygotowywania ciepłych napojów: kawy, herbaty i czekolady. Godnym uwagi jest, że urządzenie zajmuje stosunkowo niewielką powierzchnię, bowiem zaledwie 3,4 x 1,2 m.

Za zakupy można zapłacić kartą płatniczą lub BLIKiem. Jest to pierwsze tego typu urządzenie w Polsce i jedno z pierwszych w Europie.

Odpowiedź na zakaz handlu

W odpowiedzi na dynamicznie rozwijający się trend convenience wdrażamy rozwiązania technologiczne, które zwiększają efektywność pracy sklepów oraz odpowiadają na potrzeby klientów, którzy chcą robić zakupy wygodnie – blisko domu, w dogodnych godzinach. Dlatego jako sieć rozwijamy przyjazne i bliskie sklepy, a w naszej strategii działania silnie stawiamy na dopasowanie do lokalnych potrzeb i oczekiwań naszych klientów – podkreśla Robert Rękas, Członek Zarządu Lewiatan Holding. Nie mamy jednak wątpliwości, że to także odpowiedź na niedzielny zakaz handlu.

Nowatorski projekt sklepu samoobsługowego powstał z inicjatywy Państwa Alicji i Wiktora Wieleckich z Krakowa. Jego rozwój wspierany jest przez Spółkę Regionalną Lewiatan Małopolska oraz Centralę Lewiatan Holding.

Uważnie analizujemy zgłaszane przez naszych franczyzobiorców inicjatywy i wspieramy ich w realizacji pomysłów na rozwój biznesu. Wspólnie z Centralą Lewiatan Holding pomagamy wdrożyć innowacyjne rozwiązania. Wszystko, by w praktyce przetestować ich działanie, udoskonalić i uruchomić w większej liczbie placówek. Wierzymy, że samoobsługowy sklep, który od stycznia działa w Krakowie, będzie inspiracją dla innych naszych franczyzobiorców. Zachęci ich do wykorzystania tego rozwiązania w swoim sklepie, ale też do zgłaszania własnych pomysłów. Zainteresowanie sklepem samoobsługowym jest spore i planowane jest wdrożenie go w kolejnych placówkach sieci – zaznacza Kazimierz Mars, Wiceprezes Zarządu Lewiatan Małopolska.

Jak zrobić zakupy w takim automacie?

Istotne jest, iż obsługa urządzenia jest bardzo prosta i intuicyjna w oparciu o multimedialny panel dotykowy. Najnowsze technologie, zastosowane w samoobsługowym sklepie Lewiatan, ułatwiają cały proces zakupowy.

POLECAMY:
„Obcy” w kurczaku z sieci Biedronka? Obrzydliwe zdjęcia

Za pomocą delikatnie działającego taśmociągu zamówiony produkt jest wprowadzany do specjalnej windy. Ta gromadzi zakupione produkty i dostarcza je do okienka, w którym wydawane są zakupy. Produkty, które łatwo uszkodzić, np. jajka czy produkty w szklanych opakowaniach, również są bezpieczne w drodze do okienka – tłumaczy Kazimierz Mars.

Innowacyjny sklep samoobsługowy działa przy stacjonarnej placówce sklepu Lewiatan przy ul. 29 listopada 57-59 w Krakowie.

źródło: PSH Lewiatan

Zobacz także:

PKO BP zbił FORTUNĘ. Polski gigant ma się doskonale

waloryzacja rent i emerytur

Rząd sypnie seniorom dużo więcej, niż planował. Będą zadowoleni?