w

HAHAHA!HAHAHA!

Na Podlasiu powstanie pierwsza w Polsce klasa o profilu… disco-polo

Klasa disco polo? To nie żart. W ten sposób burmistrz Michałowa chce zachęcić uczniów do rozpoczęcia nauki w miejskim Liceum Ogólnokształcącym.

klasa disco polo green star top girls
Fot. YouTube/Disco Polo Lajf

Klasa o profilu estradowym powstanie w Liceum Ogólnokształcącym w Michałowie – poinformował serwis poranny.pl. Rzecz jasna, ma być to kuźnia przyszłych gwiazd disco-polo.

Jak do tego doszło?

To pomysł burmistrza miasta Marka Nazarki. W projekt ma być zaangażowana wytwórnia Green Star, która skupia wiele gwiazd disco-polo, a wśród nich m.in. Boys, Akcent czy Top Girls.

Na oficjanej konferencji prasowej, ktora ma odbyć się w ciągu kilku dni pojawić się ma Marcin Miller, lider zespołu Boys.

Naszym głównym celem jest stworzenie młodym ludziom warunków do rozwijania swoich pasji i zamiłowań. A także możliwości zdobycia wykształcenia średniego i zdania matury. Dlatego dzięki wsparciu praktyków i przy współpracy m.in. z wytwórnią Green Star zdecydowaliśmy się utworzyć w LO w Michałowie klasy o profilu estradowym” – napisał burmistrz Michałowa w liście do szefów jednostek kultury w regionie.

Marek Nazarko tłumaczy też powody takiej decyzji, choć nie są one do końca zrozumiałe. „Dokonano dogłębnej analizy sytuacji demograficznej, kryteriów, jakimi kieruje się młodzież przy wyborze szkoły. (…) W wyniku tego doszliśmy do wniosku, iż szkoła musi być skierowana do młodzieży, która nie ma sprecyzowanych planów zawodowych na przyszłość, bowiem to renomowane ogólniaki przyciągają przyszłych lekarzy, prawników czy architektów.

Wsparcie Green Star

W projekt zaangażowana ma być wytwórnia Green Star, choć niewiadomo jeszcze w jakim zakresie.

Green Star to kierowane przez Cezarego Kuleszę przedsiębiorstwo fonograficzne z Białegostoku. Wytwórnia istnieje już od początków disco polo w Polsce i miała swoje gorsze, ale także lepsze momenty. Wydaje się, że obecnie ma się zupełnie nieźle. Co ciekawe, sam Kulesza jest prezesem piłkarskiej Jagiellonii Białystok. Co więcej, według najnowszych doniesień mediów jest jednym z faworytów do zastąpenia Zbigniewa Bońka na stanowisku prezesa PZPN.

Green Star ma w swoim portfolio m.in. takie gwiazdy jak: Akcent, Boys, Top Girls, Exaited, Jorrgus, Classic czy Milano. Nikt oczywiście nie potwierdził jeszcze takich informacji, ale z pewnością po otwarciu takiej klasy co jakiś czas będą się w niej pojawiać muzycy z wymienionych wyżej zespołów.

Więcej szczegółów na temat specjalnej klasy mamy poznać w ciągu kilku dni na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

źródło: poranny.pl

Zobacz także:

prezerwatywy koronawirus winda singapur wietnam

Koronawirus. Singapurczycy chronią się przed nim… prezerwatywami

zakaz handlu w niedziele i święta

Polacy wściekli na zakaz handlu? Nowe dane nie pozostawiają złudzeń