w ,

Media publiczne bez kroplówki? Jarosław Kaczyński ustawił Dudę do pionu

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie zgodził się na żądanie Andrzeja Dudy dotyczące usunięcia szefa TVP z fotela

media publiczne kaczyński duda kurski
Fot. YouTube / screenshot

Media publiczne bez kroplówki? Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie zgodził się na żądanie Andrzeja Dudy dotyczące usunięcia szefa TVP z fotela. Od tego miało zależeć prezydenckie weto w kwestii przeznaczenia 2 mld zł na Telewizję Polską i Polskie Radio.

Dymisja Kurskiego? Kaczyński nie wyraża zgody

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o tym, że Andrzej Duda wezwał szefa Rady Mediów Narodowych i postawił mu ultimatum: albo usunie Jacka Kurskiego z fotela prezesa TVP, albo nie będzie 2 mld zł na media publiczne. Jak wynika z doniesień medialnych, do sprawy włączył się szef Prawa i Sprawiedliwości.

POLECAMY:
Andrzej Duda chce głowy prezesa TVP! Zaskakujący zwrot akcji

Andrzej Duda dał jasny sygnał, że podpisze przyznającą 2 mld zł mediom publicznym ustawę pod warunkiem, że Jacek Kurski skończy panowanie w TVP. W innym wypadku PiS może liczyć na weto.   Dodajmy, że w ubiegłym tygodniu prezydent miał w tej sprawie spotkanie również z szefem Telewizji Polskiej.

– Według naszych informacji, Jarosław Kaczyński na odwołanie prezesa TVP się nie zgadza – podaje WP.pl. Informację potwierdził m.in. Wojciech Szacki z Polityki Insight. Przekaz był krótki. Jarosław Kaczyński odmówił, Kurski zostaje. Wygląda więc na to, że zdanie prezydenta się nie liczy, ale są podejrzenia, że to wszystko gra pod publikę, która ma pokazać, że Andrzej Duda jest w swoich decyzjach niezawisły.

POLECAMY:
Jarosław Kaczyński dostał się na operację bez kolejki? W internecie wrze

Polacy nie chcą przekazania 2 mld zł na media publiczne

Zgodnie z tym, co wczoraj pisaliśmy, aż 62 proc. grupa ankietowanych uważa, że Andrzej Duda nie powinien podpisywać ustawy. 47,2 proc. chce weta, a 14,7 proc. skierowania do Trybunału Konstytucyjnego.

Źródło: Wirtualna Polska, Twitter

Zobacz także:

agresja wobec pielęgniarek

Niesamowite dane. Agresja wobec pielęgniarek na porządku dziennym?

pogrzeb pawła królikowskiego kiedy gdzie

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Znamy wszystkie szczegóły