w

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Znamy wszystkie szczegóły

Paweł Królikowski zmarł kilka dni temu w wieku 58 lat. Wiadomość ta zszokowała wszystkich jego fanów. Dziś znamy już szczegóły dotyczące pochówku aktora.

pogrzeb pawła królikowskiego kiedy gdzie
Fot. YouTube / Piotr Piotruś

Pogrzeb Pawła Królikowskiego już niebawem. Aktor zmarł kilka dni temu w wieku 58 lat. Wiadomość ta zszokowała wszystkich jego fanów. Dziś znamy już szczegóły dotyczące pochówku aktora.

Odszedł mistrz

Wszyscy znaliśmy i ceniliśmy go. Aktor serialu „Ranczo„, juror popularnych i lubianych programów takich jak „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Zostawił żonę Małgorzatę Ostrowską-Królikowską, a także pięcioro dzieci: synów Antoniego, Ksawerego i Jana oraz córki Julię i Marcelinę.

POLECAMY:
Niewyobrażalna tragedia. Nie żyje kochany przez wszystkich aktor

Urodzony w Zduńskiej Woli, ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Na ekranie wystąpił po raz pierwszy w 1984 roku w filmie dla dzieci i młodzieży „Dzień kolibra„. 13 lat związany z telewizją publiczną.

Od kwietnia 2018 roku do lutego 2020 roku pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Aktor w 2018 roku został odznaczony Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis„.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego – kiedy i gdzie?

Na temat pogrzebu Pawła Królikowskiego wiemy już dziś dużo więcej. Przede wszystkim rodzina oficjalnie poprosiła, aby nie przynosić tego dnia kwiatów. Chce także, by pieniądze zaoszczędzone w ten sposób przekazać Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba„. Na oficjalnym profilu na Instagramie syna zmarłego aktora – Antoniego Królikowskiego – pojawił się nekrolog.

POLECAMY:
PILNE: Straszna wiadomość! Znany aktor przegrał walkę z chorobą

27 lutego 2020 roku odszedł nasz ukochany Mąż, Tata, Syn, Brat i Dziadek, Paweł Królikowski. Pożegnamy Go 5 marca 2020 roku na Powązkach Wojskowych. Msza święta odbędzie się o godzinie 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 52/54. Pogrążona w smutku rodzina

Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie miał miejsce w czwartek, 5 marca 2020 roku. Aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Na mocy decyzji władz, uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Pawku, najlepsza podroży mojego życia 🕯w kontakcie❤️

Post udostępniony przez Małgorzatakrólikowska (@malgorzata_ok)

Pogrzeb Pawła Królikowskiego będzie miał charakter państwowy. Będą na nim przedstawiciele władz. Najprawdopodobniej zostanie na nim odczytany list od prezydenta RP. W tej chwili nie mogę jednak potwierdzić, kto będzie reprezentować Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prawdopodobnie w uroczystościach weźmie udział minister kultury Piotr Gliński lub któryś z jego zastępców.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego niebawem, a we wzruszających słowach pożegnała go już cała plejada znanych osób. Aktor nie cierpiał na brak przyjaciół w swojej branży. Wspierali go do samego końca.

Źródło: Plejada.pl, Wikipedia, Instagram

Zobacz także:

media publiczne kaczyński duda kurski

Media publiczne bez kroplówki? Jarosław Kaczyński ustawił Dudę do pionu

łapy związane taśmą klejącą

Dosłownie uciekł śmierci. Pysk i łapy miał związane taśmą klejącą