w

Andrzej Duda podpisał ustawę na peronie. Opozycja atakuje

Kampania prezydencka trwa. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Końskie, gdzie podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym w dość nietypowy sposób.

duda podpisał ustawę na peronie
Fot. Screenshot / TVP Info

Kampania prezydencka trwa. Prezydent Andrzej Duda odwiedził Końskie, gdzie… podpisał ustawę na peronie dworca. Chodzi o nowelizację ustawy o transporcie kolejowym.

Wybory wygrywa się w Końskich

Kiedyś były lider Platformy Obywatelskiej twierdził, że wyborów nie wygrywa się w Warszawie, tylko w Końskich. Miał na myśli właśnie to, że o wygranej decydują głosy obywateli z małych miejscowości i wsi i to na nich trzeba skupić swoją uwagę.

Prezydent Andrzej Duda w ramach trwającej kampanii wyborczej i walki o reelekcję odwiedził miejscowość Końskie w województwie świętokrzyskim.W czasie pobytu pojawił się na niezbyt urodziwym dworcu kolejowym. Tam przy skromnym stoliczku podpisał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym.

Nowelizacja wprowadza w życie finansowanie w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej Plus. Po tym, jak obrazki obiegły media, swoje opinie wyrazili dziennikarze i publicyści.

Sposób, w jaki Andrzej Duda podpisał ustawę, wzbudził konsternację nie tylko w gronie polityków, ale też internautów. Niby nic w tym nowego, bo przedstawiciele opozycji krytykowali ten ruch, podczas gdy zwolennicy chwalili. Za co? Za bycie blisko zwykłych ludzi.

Może i podpisał ustawę na peronie, ale to ustawa ważna

Być może obrazki te wzbudziły emocje, ale chodzi o sprawę niezwykle istotną, bo o program Kolej Plus. Dzięki tym przepisom program zacznie być wdrażany w życie ku uciesze małych społeczności lokalnych.

Cieszę się, że jesteśmy w województwie świętokrzyskim i właśnie tutaj czynimy pierwsze kroki aby wykluczenie komunikacyjne tego miasta wymazać raz na zawsze z mapy rysując na powrót linię kolejową – dodał prezydent Andrzej Duda.

Wartość programu Kolej Plus do roku 2028 szacuje się na ok. 6,5 mld zł, suma to więc nie taka mała. Dzięki temu mniejsze miasta odzyskają dawne miejsce na mapie kolejowej, a co za tym idzie szersze możliwości dla mieszkańców.

W ramach programu 20 miast średniej wielkości i jednocześnie powyżej 10 tyś. mieszkańców będzie miało kolejowe połączenie. To bez wątpienia duże ułatwienie komunikacyjne, bo do tej pory rejony te były po prostu zapomniane. Na liście miejscowości są między innymi: Jastrzębie-Zdrój, Sokołów Podlaski i Włodawa.

Tradycyjnie – jak to bywa na spotkaniach prezydenta Dudy – zainteresowanych nie brakowało. Była to już kolejna okazja do spotkań z obywatelami, którzy licznie się stawili. Co jeszcze warto odnotować? Na przykład to, że to nie pierwszy raz, gdy ustawy podpisywane są w plenerze.

Źródło: Twitter, TVP Info

Zobacz także:

orlen oil koronawirus

Nietypowe działanie giganta. Orlen pomoże w walce z koronawirusem

koronawirus u psów

OFICJALNIE: Pierwszy przypadek koronawirusa u psa