w ,

Nietypowe działanie giganta. Orlen pomoże w walce z koronawirusem

W walkę z koronawirusem angażuje się nie tylko Ministerstwo Zdrowia, ale także państwowe spółki. Orlen wprowadza bowiem nietypowe dla siebie działania.

orlen oil koronawirus
Fot. Pixabay / PKN Orlen

Orlen Oil, spółka z Grupy Orlen, rozpocznie produkcję płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym w Jedliczu. Pierwsza partia produktu już wkrótce trafi na rynek.

Orlen Oil wspomoże Ministerstwo Zdrowia

W ten sposób Grupa Orlen aktywnie angażuje się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce.

POLECAMY:
NIESAMOWITE. Twórcy komiksu przewidzieli koronawirusa 3 lata temu?

Spółka Orlen Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN Orlen.

W najbliższych dniach rozpocznie się masowa produkcja płynu do dezynfekcji rąk przez Orlen Oil. Przez najbliższe dwa tygodnie na rynek trafi 1 mln litrów produktu. W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone oczywiście instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw Orlen, czyli na ok. 1800 obiektach w całej Polsce.

Koronawirus w Polsce

Przypomnijmy, że w środę 4 marca w Polsce odnotowano pierwszy przypadek koronawirusa.

POLECAMY:
Polska marka rajstop znowu szokuje. Stworzyła specjalną "maseczkę"

Koronawirus został odkryty u pacjenta przebywającego aktualnie w szpitalu w województwie lubuskim (Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze). Oprócz niego w naszym kraju hospitalizacja dotyczy 68 osób, a około 500 osób jest poddanych kwarantannie.

Zakażony mężczyzna twierdzi, że wrócił z festiwalu karnawałowego z Niemiec. Był świadomy, że w mieście, w którym przebywa, były przypadki infekcji. W związku z tym trafił do szpitala natychmiast jak tylko źle się poczuł. Rodzinę mężczyzny i wszystkie inne osoby, które miały z nim kontakt w ostatnich dniach, objęto kwarantanną i są pod stałą obserwacją.

Koronawirus na świecie

Ogółem na świecie odnotowano już blisko 94 tysięcy potwierdzonych przypadków zainfekowania koronawirusem. Zmarło w nich ponad 3 200 osób. W środę 4 marca potwierdzono pierwszy przypadek w Polsce.

źródło: Orlen

Zobacz także:

500 plus mundurowi podwyżka

Będzie 500 plus dla kolejnej grupy obywateli. Kto je dostanie?

duda podpisał ustawę na peronie

Andrzej Duda podpisał ustawę na peronie. Opozycja atakuje