w

„Polska wódka” hitem w Japonii. Niektórzy twierdzą, że zwalcza koronawirusa

Polski spirytus rektyfikowany podbija Japonię. Jego sprzedaż jest dobra od wielu lat, jednak teraz osiągnął zupełnie nieznaną sobie wcześniej popularność.

spirytus rektyfikowany

W Japonii zaczęło brakować „polskiej wódki” o wysokiej zawartości alkoholu. Mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni używają jej… do dezynfekcji w związku z koronawirusem. A tak naprawdę chodzi o spirytus rektyfikowany.

Spirytus rektyfikowany

Polska wódka” to tak naprawdę spirytus rektyfikowany. W Japonii jest ona poszukiwanym produktem w czasach rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Mieszkańcy kraju ze stolicą w Tokio najnormalniej w świecie używają jej zamiast środków dezynfekujących, których także brakuje. Te przecież także powstają na bazie alkoholu.

Zaczyna go jednak brakować

Według tokijskiej firmy Million Trading Co., która importuje zagraniczne napoje alkoholowe, „polska wódka” o zawartości alkoholu 96% jest uważana za najsilniejszy napój alkoholowy na świecie. Normalnie jest stosowana głównie do koktajli owocowych i często podawana w barach.

Dostawy spirytusu rektyfikowanego gwałtownie wzrosły w ciągu ostatnich 1-2 tygodni, osiągając poziom ponad dwukrotnie większy niż w normalnych latach.

Spirytus rektyfikowany hitem w Japonii. Importer ubolewa nad sytuacją

W Internecie wzrasta liczba informacji o środkach dezynfekujących używających wódki, co wskazuje, że wiele osób próbuje stworzyć alternatywy dla środków dezynfekujących dostępnych w sklepach.

Przedstawiciel Million Trading ubolewa nad całą sytuacją. Wskazuje, że niedobór produktu to na pewno niezbyt miła sprawa dla klientów, którzy od dawna kochają polską wódkę.

Koronawirus na świecie

W Japonii potwierdzono dotąd 330 przypadków zainfekowania koronawirusem. Sześć z nich okazało się śmiertelnych.

Na całym świecie do tej pory odnotowano natomiast ponad 97 tysięcy przypadków zakażenia się koronawirusem, w tym jeden w Polsce. Liczba ofiar przekroczyła już 3 300.

źródło: The Japan News

mieszkał z sarną

To się w głowie nie mieści. Mężczyzna mieszkał z… sarną

marcin "różal" różalski

TVN głodził uczestników programu? Szczere wyznanie gwiazdy MMA