w

To on zastąpi Pawła Królikowskiego. Adam Strycharczuk o „TTBZ”

Adam Strycharczuk zastąpi w roli jurora „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” zmarłego Pawła Królikowskiego. Youtuber wypowiedział się na temat nowej roli.

adam strycharczuk
Fot. Newseria

Youtuber Adam Strycharczuk jeszcze niedawno sam był uczestnikiem show „Twoja twarz brzmi znajomo” i pamięta ogromne emocje, jakie towarzyszyły przygotowaniom, występom i werdyktom jurorów, a teraz stanie po drugiej stronie i będzie oceniał innych.

Adam Strycharczuk jest pewien, że praca jurora to niełatwy chleb

Adam Strycharczuk jest zwycięzcą 12. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” i jurorem nowego, 13. już sezonu show. Artysta podkreśla, że wciąż ma w pamięci emocje związane ze swoim udziałem w „TTBZ”, ale zdaje sobie też sprawę z tego, że teraz musi nabrać dystansu i dobrze wypełnić kolejne zadanie.

Artysta ma nadzieję, że jego doświadczenia okażą się niezwykle pomocne, bo przecież zna już od podszewki kulisy takich występów. Nie ma wątpliwości, że zamiana ról nie będzie łatwa.

POLECAMY:
Natalia Avelon – kim jest uczestniczka “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Jestem na świeżo po całym tym zamieszaniu, dopiero co wyszedłem z tych szpilek i myślę, że na pewno przełoży się to na moje ocenianie, dlatego że jeszcze ta „trzęsiawka” z windy ze mnie nie zeszła do końca. Ale też obiecałem sobie, że będę takim obiektywnym widzem jak przed telewizorem, że po prostu patrzę i mówię: „O, wiesz, no, to takie sobie” albo „Wow, wow, jestem w szoku”. Więc mam nadzieję, że zachowam trzeźwe spojrzenie na to wszystko – mówi agencji Newseria Adam Strycharczuk, juror 13. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Na co będzie zwracał uwagę?

Tłumaczy, że jako juror będzie zwracał uwagę przede wszystkim na to, jak dany uczestnik wpasuje się w inną postać. Na występ składa się bowiem szereg czynników – wokal, stylizacja, choreografia, a nawet naśladowanie scenicznych ruchów danej gwiazdy. W tym programie nie wystarczy czysto zaśpiewać lub po swojemu zinterpretować czyjś utwór. Tutaj trzeba zrobić to na tyle mistrzowsko, by wykonanie i sceniczny wizerunek były w stu procentach zgodne z oryginałem.

POLECAMY:
Marta Gałuszewska – kim jest uczestniczka “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

To, co zawsze w programie najbardziej mnie łapało za serce, to to, jak ludzie potrafili, raz, przekazać jakąś część siebie spod tej maski i swoje prawdziwe emocje, a dwa – jak najlepiej odwzorować oryginał. To zbliżenie się do barwy głosu i oddanie charakterystycznych gestów zawsze przykuwa uwagę. Będę się więc starał połączyć te dwie cechy – i czyjeś wnętrze, i tę dbałość o detale – tłumaczy.

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” to wyzwanie

Adam Strycharczuk przyznaje, że dla niego bycie uczestnikiem show, które wymaga takiej kreatywności, było niesamowitym wyzwaniem i nie lada przeżyciem. Choć zawodowo specjalizuje się w parodiowaniu gwiazd, to w programie nie było miejsca na żadne niedociągnięcia.

POLECAMY:
Karol Dziuba – kim jest uczestnik “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

– Dla mnie program był cudowną przygodą. Z jednej strony czymś zupełnie nowym, z drugiej strony – ogromnym warsztatem, który dostałem, i wokalnie, i pod względem obycia scenicznego. Przede wszystkim obcowaliśmy między sobą z cudownymi ludźmi, zawiązały się nowe przyjaźnie z uczestnikami. I tak samo teraz przychodząc tu jako juror, znam się ze wszystkimi. Naprawdę wspaniali ludzie pracują przy tym programie. Wspominam więc ten czas jak najlepiej i bardzo się cieszę, że to będzie teraz kontynuowane – mówi.

Adam Strycharczuk w fotelu jurora zastąpi Pawła Królikowskiego. Aktor zmarł 27 lutego. Obok niego jurorami w tej serii będą: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka oraz Kacper Kuszewski.

POLECAMY:
Maurycy Popiel – kim jest uczestnik “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Pierwszy odcinek programu zostanie wyemitowany w sobotę 7 marca 2020 r. o godzinie 22:00.

źródło: Newseria 

Zobacz także:

marta gałuszewska

Marta Gałuszewska – kim jest uczestniczka “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

gosia andrzejewicz

Gosia Andrzejewicz – kim jest uczestniczka “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?