w

Marta Gałuszewska – kim jest uczestniczka “Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Trzynasta edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” startuje już za chwilę w Polsacie. Kim jest jedna z uczestniczek, Marta Gałuszewska?

marta gałuszewska
Fot. YouTube / Polsat

W sobotę 7 marca startuje trzynasta już edycja programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jedną z uczestniczek jest Marta Gałuszewska, o której dotąd tak wiadomo stosunkowo niewiele. Kim jest uczestniczka show Polsatu?

Kim jest Marta Gałuszewska?

Marta Gałuszewska to piosenkarka i autorka tekstów. Jej największym sukcesem jest wygrana w ósmej edycji programu TVP 2 „Voice of Poland”. Była wtedy w drużynie Michała Szpaka.

Jak można przeczytać na wikipedii, chodziła do Szkoły Podstawowej nr 8, a naukę kontynuowała w II liceum ogólnokształcącym w Elblągu.

Szkoliła się u Agnieszki Kamińskiej w Open Voice Studio w Gdańsku. Ukończyła także studia I stopnia z amerykanistyki na Uniwersytecie Gdańskim.

Kariera muzyczna

W trakcie nauki w szkole podstawowej została wokalistką zespołu Szalone Małolaty, z którym współpracowała przez kolejne sześć lat.

W 2012 wystąpiła natomiast w programie „Bitwa na głosy”, występując jako część chóru z Elbląga prowadzonego przez Ryszarda Rynkowskiego, z którym zajęli drugie miejsce.

Wraz z gitarzystą Hubertem Radoszką w 2015 r. wzięła udział w eliminacjach do dziesiątej edycji konkursu talentów Polsatu „Must Be the Music Tylko muzyka”, jednak nie dostali się do odcinków na żywo.

W 2017 r. osiągnęła największy sukces w dotychczasowej karierze – to oczywiście wyżaj wspomniana wygrana w „Voice of Poland”. Nagrodą był m.in. kontrakt z Universal Music Polska.

Jej efektem było wydanie singla „Nie mów mi nie”, który spotkał się ze sporą popularnością. W serwisie YouTube odnotował ponad 23 miliony wyświetleń.

 

W 2018 roku z jego anglojęzyczną wersją („Why Don’t We Go”) wystąpiła w finale krajowych eliminacji do 63. Konkursu Piosenki Eurowizji. Zajęła piąte miejsce, w tym piąte u jurorów oraz trzecie u telewidzów.

 

W 2019 r. rozpoczęła współpracę z Gromee, którego efektem była oficjalna piosenka finału Eurowizji Junior w 2019 roku – „Share The Joy”.

Marta Gałuszewska – wiek, chłopak

Marta Gałuszewska urodziła się w lutym 1994 roku w Elblągu. Ma więc 26 lat i jest tym samym najmłodszą uczestniczką 13. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Wokalistka dość często pojawia się na zdjęciach z Pawłem Piekutem, ale nie jest to jej chłopak. To fryzjer Gałuszewskiej, który prawdopodobnie wybrał dla niej TEN odcień różowego na włosach.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Marta Gałuszewska / MVRT (@mgaluszewska)

 

Piosenkarka w wywiadzie z plejada.pl przyznała, że miłością jej życia jest oczywiście muzyka.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo 2020

Poza Gałuszewską, w popularnym show Polsatu wystąpi także siedmiu innych uczestników. To: Gosia Andrzejewicz, Natalia Avelon, Kamila Boruta, Paweł Dudek (Czadoman), Karol Dziuba, Filip Gurłacz oraz Maurycy Popiel.

Jurorami w tej serii będą: Małgorzata Walewska, Katarzyna Skrzynecka, Kacper Kuszewski i Adam Strycharczuk. Ten ostatni to zwycięzca poprzedniej edycji, który zastąpił w jury zmarłego niedawno Pawła Królikowskiego.

Prowadzącymi program od początku emisji programu pozostają oczywiście Maciej Dowbor i Piotr Gąsowski.

Pierwszy odcinek programu zostanie wyemitowany w sobotę 7 marca 2020 r. o godzinie 22:00.

Na kolejnych slajdach możecie zobaczyć kilka zdjęć Marty Gałuszewskiej.

ile ofiar śmiertelnych koronawirusa

Nowe, SZOKUJĄCE badania. 68 mln ofiar koronawirusa?

adam strycharczuk

To on zastąpi Pawła Królikowskiego. Adam Strycharczuk o „TTBZ”