w ,

PILNE! Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Dziś zmarła 57-latka z Poznania zarażona koronawirusem. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym. Informację przekazał mediom zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

koronawirus pierwsza ofiara śmiertelna

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirsa w Polsce! Dziś zmarła 57-latka z Poznania zarażona koronawirusem. Do szpitala trafiła w stanie krytycznym. Informację przekazał mediom zastępca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.

Koronawirus w Polsce – pierwsza ofiara śmiertelna

Kobieta była pierwszym przypadkiem osoby zarażonej wirusem o symbolu SARS-Cov-2 na terenie województwa wielkopolskiego. Obecność koronawirusa potwierdzono u niej kilka dni temu. Miała 57 lat, co nie jest bezpośrednią grupą ryzyka.

Chora przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Do głównych objawów, jakie u niej zaobserwowano, zaliczyć można zapalenie płuc o bardzo ciężkim przebiegu, ponieważ była już podłączona do respiratora. Była też w stanie farmakologicznej śpiączki.

Interesujące jest, że zmarła kobieta nie była przed chorobą za granicą i nie miała żadnego fizycznego kontaktu z osobami, u których wykryto jakąkolwiek infekcję. Jednak wstępnie ustalono, że widziała się z osobą, która wróciła z Włoch. Miało to miejsce kilkanaście dni temu. Nie wiadomo nic jednak o stanie zdrowia tej osoby.

Koronawirus – zamknięto kina i szkoły

57-latka pracowała z poradni psychologiczno-psychiatrycznej na Dębcu, dlatego z powodu stanu jej zdrowia zamknięto budynek. Kobieta przyjmowała też pacjentów z terenu Puszczykowa.

Aktualnie kwarantanną objęte są wszystkie osoby, z którymi miały jakikolwiek kontakt osoby zarażone koronawirusem. W całym regionie hospitalizowanych jest 18 osób, a kwarantanną objęto 89. 717 ma nadzór epidemiologiczny. Ustalono, że kobieta miała styczność z 18 osobami w czasie pracy. To głównie lekarze, pielęgniarki i pacjentki.

Mąż kobiety pracuje w spółce wodociągowej w Poznaniu. Z kolei syn zmarłej pacjentki pracował w restauracji typu fastfood w Poznaniu. Restauracja została zamknięta, prawdopodobnie jednak mógł mieć styczność z klientami.

W całym kraju potwierdzono 47 przypadków koronawirusa. Polski Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi całodobową infolinię (tel. 800 190 590) udzielającą wszelkich informacji zainteresowanym. Tylko dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 nowych przypadkach.

koronawirus mapa
Fot. Ministerstwo Zdrowia

Prezydent Andrzej Duda zwrócił się z prośbą do decydentów z sektora finansowego o zawieszenie spłacania kredytów na okres co najmniej kilku miesięcy. Policja z kolei zaapelowała, aby ograniczyć osobiste wizyty w jednostkach policji.

Aktualna mapa infekcji na świecie – prawie 130 tys. chorych

koronawirus covid mapa

Źródło: TVN24, Onet.pl, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

jasnowidz z człuchowa krzysztof jackowski trzaskowski warszawa

Jasnowidz z Człuchowa się nie pomylił! Przepowiednia sprawdziła się po dwóch dniach

modlitwa na koronawirusa msza kościół epidemia

Znamy już treść nowej modlitwy – koronawirus ustąpi?