w ,

OMGOMG

Krematoria w Bergamo przepełnione. SZOKUJĄCE nagranie

Przepełnione krematoria we Włoszech, podobnie jak wcześniej w Wuhan, stały się faktem. W Europie w akcję przewożenia trumien zaangażowano wojsko.

przepełnione krematoria we włoszech
Fot. Twitter / Marco Fcim

Wstrząsający obraz koronawirusa w północnych Włoszech. Wojskowe ciężarówki są załadowane trumnami, bowiem w Bergamo nie ma już miejsc w krematoriach.

Wojskowi wożą ciała do Modeny, Piacenzy, Parmy i innych miast, ponieważ w Lombardii sytuacja już jest tragiczna.

Przepełnione krematoria we Włoszech

Krematorium gminy Orobica, najbardziej dotknięte wraz z Brescią pandemią Covid-19, nie jest już w stanie poradzić sobie z sytuacją kryzysową.

POLECAMY:
Przewidział koronawirusa... 39 lat temu? Niebywała historia

Tak więc armia otrzymała zlecenie przetransportowania ponad sześćdziesięciu trumien z cmentarza w Bergamo do krematoriów w innych regionach, gdzie istnieją gminy, które zgodziły się je przyjąć.

Według pojawiających się we włoskich mediach informacji, wojsko w środę przetransportowało 60 trumien.

Przepełnione krematoria we Włoszech. Burmistrz Bergamo apeluje

Burmistrz Giorgio Gori wysłał list do kolegów z innych miast o wsparcie w czasie, który nazwał „tragicznym”.

Trzydzieści jeden z sześćdziesięciu zwłok dotarło do Modeny, podczas gdy reszta trafiła do różnych ośrodków we Friuli, Piemoncie, Piacenzy, Parmie, Rimini i Varese. Burmistrz Giorgio Gori w liście podziękował innym samorządowcom za pomoc.

POLECAMY:
Koronawirus. Jasnowidz Krzysztof Jackowski ujawnił, co nas czeka

Najwięcej ciał trafiło do Modeny cmentarz w San Cataldo trafi 31 ciał. To z pewnością tragiczna sytuacja dla rodzin ofiar, które rzekomo nie są na bieżąco informowane o wszystkich ruchach ciał. Po śmierci bliskich osób to dla nich dodatkowe psychiczne obciążenie.

Dramatyczna sytuacja w Lombardii

Tylko w środę, według oficjalnych danych, w Bergamo zginęły 93 osoby. Jednak według burmistrza Bergamo, Giorgio Goriego, liczba ta powinna być domyślnie określana jako przybliżona, ponieważ są inne osoby, które umierają z objawami kompatybilnymi z koronawirusem.

W samej Lombardii liczba zakażonych osób wzrosła 17 marca do 17 713. Spośród nich 7 285 jest hospitalizowanych, 924 przebywa na intensywnej terapii, a 1 959 zmarło.

ZOBACZ NAGRANIE

Koronawirus we Włoszech i na świecie

Na całym świecie odnotowano dotąd ponad 217 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Blisko 9 200 z nich okazało się śmiertelnych. Liczbę wyleczonych szacuje się do tej pory na około 84 tysiące.

POLECAMY:
Polska marka rajstop znowu szokuje. Stworzyła specjalną "maseczkę"

Globalnym epicentrum choroby stała się Europa, głównie Włochy, które za moment wyprzedzą Chiny pod względem ofiar śmiertelnych. Odnotowano tam już 36 tys. zakażeń i i 3 tys. zgonów.

W Polsce odnotowano dotąd 325 przypadków choroby Covid-19. 5 osób zmarło z jej powodu.

źródło: ilriformista

Zobacz także:

big brother koronawirus

Uczestnicy „Big Brothera” nie wiedzieli o wirusie. Reakcja wyciska łzy

karty biedronki dla seniorów

Biedronka wesprze finansowo seniorów. Do 150 zł co miesiąc