w ,

Uczestnicy „Big Brothera” nie wiedzieli o wirusie. Reakcja wyciska łzy

Uczestnicy niemieckiej edycji programu „Big Brother” do niedawna nie mieli pojęcia o globalnej pandemii koronawirusa. Dowiedzieli się o niej 17 marca.

big brother koronawirus

To chyba najciekawsza sytuacja, jaka miała miejsce w historii „Big Brothera” na całym świecie. Na świecie szaleje pandemia koronawirusa, o której do niedawna nie mieli pojęcia uczestnicy niemieckiej edycji programu.

Big Brother. Uczestnicy poinformowani o koronawirusie w programie na żywo

We wtorek (17.03) wieczorem uczestnicy najnowszego sezonu Big Brother w Niemczech zostali w końcu poinformowani o eskalacji pandemii koronawirusa po tygodniach nieświadomości rosnącego kryzysu.

Obsada programu mieszka w izolacji w domu w Kolonii od 6 lutego, kiedy większość przypadków nowego koronawirusa wciąż znajdowała się w Wuhan w Chinach, z kilkoma odosobnionymi przypadkami na całym świecie.

Tymczasem obecnie Niemcy mają już ponad 1 1000 potwierdzonych przypadków choroby. Zmarło tam już także 26 osób.

Big Brother w Niemczech. Jak zakomunikowano uczestnikom sytuację z koronawirusem?

Gospodarz Jochen Schropp i doktor programu, Andreas Kaniewski, siedzieli za szkłem ochronnym (zgodnie z wytycznymi dotyczącymi dystansu społecznego), gdy Schropp poinformował 14 uczestników, że „choroba o nazwie COVID-19 rozprzestrzeniła się na cały świat” i „dotarła do Europy. ”

Kaniewski przedstawił dodatkowe szczegóły, które są już znane światu zewnętrznemu: osoby starsze i osoby z wcześniej istniejącymi schorzeniami są najbardziej narażone, przypadki u dzieci były łagodne, a gorączka i kaszel są najczęstszymi objawami. Podczas gdy uczestnicy słuchali, większość siedziała w oszałamiającej ciszy, a niektórzy zaczęli płakać.

Po wyjaśnieniu sytuacji Schropp pokazał uczestnikom programu filmy od ich przyjaciół i rodziny, zapewniając ich, że są zdrowi. Zachęcał ich też do pozostania w programie. Znajoma jednego z uczestników powiedziała żartobliwie, że niczego on nie straci, „ponieważ wszystkie kluby i bary są zamknięte”. Widząc te nagrania, wielu z uczestników zaczęło płakać.

W historii był już taki przypadek

Obecna edycja niemieckiego „Big Brothera” będzie na razie kontynuowana. Producenci zaznaczyli jednak, że podejmowane są „specjalne środki higieny” w celu ochrony uczestników.

Nie po raz pierwszy producenci „Big Brothera” musieli tymczasowo przerwać eksperyment społeczny, aby poinformować uczestników o sytuacji kryzysowej. W 2001 roku producenci amerykańskiej wersji przerwali drugi sezon programu, aby poinformować trzech finalistów o wydarzeniach z 11 września.

źródło: ew.com

Zobacz także:

zenek martyniuk myje ręce koronawirus

Zenek Martyniuk w szponach koronawirusa. „Trzeba umyć każdy paluszek”

przepełnione krematoria we włoszech

Krematoria w Bergamo przepełnione. SZOKUJĄCE nagranie