w ,

Córka Kasi Kowalskiej ma koronawirusa. Dramatyczny apel [NAGRANIE]

Córka Kasi Kowalskiej jest zakażona koronawirusem. Artystka w dramatycznym video, w którym widać jak bardzo ją to dotknęło, zaapelowała do młodych ludzi.

córka kasi kowalskiej koronawirus apel

Kolejny dramatyczny apel znanej osoby związany z koronawirusem. Tym razem do akcji #zostanwdomu włączyła się jednak bardzo znana osoba. To Kasia Kowalska, której 23-letnia córka choruje na Covid-19 w Anglii. 

Córka Kasi Kowalskiej zakażona. Artystka w bardzo złym stanie

Artystka zamieściła na Facebooku film, który może szokować. Trwa zaledwie 56 sekund, ale przekazuje wiele ważnych rzeczy.

Piosenkarka wygląda w nim na całkiem rozbitą, choć nie sposób pozbyć się wrażenia, że na te kilkadziesiąt sekund zebrała się do kupy i przestała płakać. Smutek widać zarówno w jej głosie, jak i oczach.

„Dzisiaj dostałam telefon z Anglii, z jednego ze szpitali w Anglii, w którym leży moja córka, czy zgadzam się na jej intubację” – zaczyna Kowalska.

Czym jest intubacja?

Intubacja to proces, który doskonale poznaliśmy w ostatnich tygodniach ze względu na wiele dramatycznych zdjęć i filmów ze szpitali.

burbonik google news

To umieszczenie plastikowej rurki, zwanej rurką intubacyjną, w tchawicy pacjenta w celu zapewnienia drożności dróg oddechowych. Rurka wprowadzana jest najczęściej przez usta za pomocą laryngoskopu.

Córka Kasi Kowalskiej zakażona. Artystka apeluje. Kasia Kowalska koncert w Ciechanowie

„Chciałabym tym filmikiem sprowokować was do myślenia czy rzeczywiście musicie wychodzić z domu i czy naprawdę to jest koniecznie?” – kontynuuje piosenkarka.

„Zainspirował mnie do nagrania tego filmiku jeden z lekarzy, z którym rozmawiałam. Powiedział: niech pani przemówi do rozumu młodym ludziom, bo oni sobie nie zdają sprawy, co się dzieje” – wskazuje piosenkarka.

„Nie wiem, nie potrafię płakać, choć dzisiaj wiele godzin wypłakałam” – wyznała w końcu Kasia Kowalska.

„Kochani, jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domu. Zostańcie w domu” – zakończyła swój apel.

Film został już usunięty z Facebooka, ale w Internecie nic nie ginie. Nie wiemy oczywiście, czy na jego usunięcie zdecydowała się sama artystka czy wpłynął na to jej management albo rodzina.

Nagranie to jednak jest krótkie, dosadne i bardzo szczere, co pozwala wierzyć że trafi do młodych osób, do których jest skierowane. Zobaczcie ten dramatyczny apel.

Koronawirus w Polsce i na świecie

Koronawirus wciąż zbiera kolejne żniwa. O ile w Chinach sytuacja wyraźnie się uspokaja, o tyle w Europie czy Stanach Zjednoczonych wciąż jest dramatyczna. Liczba zakażonych przekroczyła już 565 tysięcy, a w USA właśnie przebiła granicę 100 tysięcy. Liczba zgonów wynosi natomiast już ponad 26 tysięcy.

W Polsce liczba zakażonych wynosi 1389, a zgonów 16. W Wielkiej Brytanii, gdzie przebywa córka Kasia Kowalskiej, jest zdecydowanie gorzej. Zakażonych jest tam ponad 15 tysięcy osób, a 759 z nich zmarło.

Zobacz także:

wprost koniec papierowej wersji

Nie kupicie już kultowej gazety. Powodem koronawirus, ale nie tylko

marek lehnert nie żyje

Nie żyje znany polski dziennikarz. Znacie go z radia