w

Nie żyje znany polski dziennikarz. Znacie go z radia

We Włoszech nagle zmarł dziennikarz, którego głos jest kojarzony z relacjami Polskiego Radia z Rzymu. Informację potwierdziła jego żona.

marek lehnert nie żyje

W Rzymie nagle zmarł znany dziennikarz radiowy i prasowy, Marek Lehnert. Miał 70 lat.

Informację potwierdziła na Twitterze jego żona, Sylwia Wysocka.

Kim był Marek Lehnert?

Lehnert był związany z mediami od 50 lat, natomiast w Rzymie mieszkał od 1975 r.

Szerszej publice najbardziej znany jest z czasów współpracy z Polskim Radiem. Wielu użytkowników Twittera po śmierci wspomina słowa kończące jego relacje „Marek Lehnert, Polskie Radio, Rzym”.

 

Dziennikarz pracował jednak także oczywiście w innych mediach. W przeszłości współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”, a także z polskojęzyczną wersją magazynu „L’Osservatore Romano”.

Do 1993 roku był włoskim korespondentem Radia Wolna Europa. W Polskim Radiu pracował od 1994 do 2017 roku, kiedy to został zwolniony. Jak wyznał sam dziennikarz, publiczny nadawca zaproponował mu pracę w Warszawie na pół etatu, na co nie chciał się zgodzić.

Jeszcze 27 marca używał swojego konta na Twitterze do informowania o obecnej sytuacji we Włoszech.

Lehnert był też pisarzem

Razem z Andrzejem Drzycimskim w 1984 roku wydał książkę „Osiem dni w Polsce”. To reportaż o drugiej pielgrzymce Papieża Jana Pawła II do Polski, która odbyła się w czercu 1983 roku.

W 2019 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się natomiast książka „Korespondent. Przełomowe wydarzenia, kulisy niezwykłych spotkań, tajemnice życia w Watykanie”. To literatura faktu oparta na tajemnicach Watykanu zgłębianych od początku pracy dziennikarza we Włoszech.

Zobacz także:

córka kasi kowalskiej koronawirus apel

Córka Kasi Kowalskiej ma koronawirusa. Dramatyczny apel [NAGRANIE]

julie alliot

Najmłodsza ofiara koronawirusa. Relacja matki wywołuje płacz