w ,

Ofiar wirusa w Chinach było ZNACZNIE więcej? Nowe dane

Chiny oszukują z oficjalnymi liczbami dot. koronawirusa? Coraz więcej pojawiających się danych zdaje się potwierdzać tę tezę.

chiny liczba ofiar koronawirusa

Chiny – liczba ofiar koronawirusa została przekłamana? Według najnowszych danych pochodzących z Chin, podczas epidemii koronawirusa w tym kraju zmarło znacznie więcej osób niż pokazują oficjalne dane. 

Chiny – liczba ofiar koronawirusa przekłamana?

Z danych, do których dotarł „Daily Mail” wynika, że w samej prowincji Hubei mogło zginąć ok. 42 000 osób. Tymczasem według oficjalnych danych w całych Chinach odnotowano 3 312 zgonów, a w samej prowincji Hubei 3 182.

Liczby te prawdopodobnie nie mają jednak nic wspólnego z rzeczywistością. Potwierdzają to najnowsze dane z domów pogrzebowych. Wynika z nich, że przez dwanaście dni każdy z siedmiu domów pogrzebowych rozdawał rozpaczającym rodzinom po 500 urn.

POLECAMY:
Hantawirus. Czy to kolejne po koronawirusie zagrożenie z Chin?

Oznacza to 3 500 tysiąca urn rozdanych jednego dnia i 42 000 w okresie dwunastu dni. Informacje takie wypłynęły w związku z festiwalem Qing Ming, na którym ludzie opłakują zmarłych i opiekują się i ich grobami. Odbędzie się ono 5 kwietnia.

Co więcej, według wcześniejszych informacji dom pogrzebowy w Hankou otrzymał niedawno w przeciągu dwóch dni dwie przesyłki, które zawierały łącznie aż 10 000 urn. Napisały o tym lokalne media w Chinach.

Chiny. Mieszkańcy nie mają wątpliwości, że liczba ofiar koronawirusa jest większa

Mieszkaniec Wuhan – który podał tylko nazwisko Zhang – powiedział : „To nie w porządku, ponieważ spalarnie pracują przez całą dobę, więc jak to możliwe, że tak niewiele osób zginęło?”.

Inny mieszkaniec – o nazwisku Mao – powiedział: „Może władze stopniowo uwalniają prawdziwe liczby, umyślnie lub nieumyślnie, aby ludzie stopniowo zaczęli akceptować rzeczywistość”.

POLECAMY:
Natychmiast wystawcie je na zewnątrz. Mogą przenosić wirusa nawet przez 5 dni

Źródło bliskie władzom w prowincji Hubei mówi, że dodatkowo wielu mieszkańców zmarło w swoich domach bez oficjalnej diagnozy.

Twierdzili, że szacunkowa liczba nie była przesadzona, ponieważ w ciągu jednego miesiąca miało miejsce 28 000 kremacji.

Chiny powoli wracają do normalności

Jakby nie patrzeć, epidemia w Chinach zmierza do końca. Prowincja Hubei złagodziła bowiem dwumiesięczne zamknięcie 50 milionów ludzi.

Ci, którzy mają zielony certyfikat zdrowia – co oznacza, że uzyskali negatywny wynik testu na obecność wirusa – mogą opuścić prowincję. Zasady obowiązują od 25 marca, dwa miesiące i dwa dni po zamknięciu granic.

POLECAMY:
Wyciskacz łez. 5-latek z koronawirusem pytał matkę, czy umrze

Jednak ograniczenia dotyczące podróżowania do i z miasta Wuhan – gdzie wirus pojawił się po raz pierwszy – będą obowiązywać do 8 kwietnia.

Koronawirus na świecie

Podczas gdy długo Chiny były epicentrum pandemii, teraz jej głównymi ośrodkami są Europa oraz Stany Zjednoczone.

W USA potwierdzono już ponad 189 tys. przypadków koronawirusa, a liczbę zgonów szacuje się na ponad 4 000.

POLECAMY:
Koronawirus. Co ze święceniem pokarmów i spowiedzią wielkanocną?

W Europie najbardziej dramatyczna sytuacja nadal ma miejsce we Włoszech i Hiszpanii. Na Półwyspie Apenińskim odnotowano już ponad 106 tys. zakażeń i ponad 12 tys. zgonów. Na Półwyspie Iberyjskim natomiast liczba zakażonych wynosi 94 tys. osób. Zmarło ponad 8 tys. z nich.

źródło: dailymail

błogosławił przez szyberdach legnica

Błogosławił z szyberdachu. Legnicki proboszcz wyglądał niemalże jak papież

fakenews w dobie koronawirusa

Koronawirus pożywką dla oszustów. Nie dajcie się złapać