w ,

Błogosławił z szyberdachu. Legnicki proboszcz wyglądał niemalże jak papież

W czasie epidemii koronawirusa, gdy kościoły stoją puste, księża muszą wychodzić z inicjatywą nawet w nietypowy sposób.

błogosławił przez szyberdach legnica
Fot. Parafia pw. Św. Trójcy w Legnicy

W czasie epidemii koronawirusa, gdy kościoły stoją puste, księża muszą wychodzić z inicjatywą. Aby trafić do wiernych, księża z Legnicy zrobili rundę samochodem po mieście, błogosławiąc mieszkańców przez szyberdach.

Błogosławił z szyberdachu i wpadł

Legnica w trudnych z powodu epidemii koronawirusa czasach wyszła z ciekawą inicjatywą. Obostrzenia dotyczące zgromadzeń robią swoje, parafianie nie mogą przyjść do ksieży, dlatego księża postanowili wyjść do wiernych ze Słowem Bożym.

Kapłani będą udzielać błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na ulicach naszej parafii. Pragniemy dotrzeć do wszystkich mieszkańców, dlatego przemieszczać będziemy się samochodem. Trasę przejazdu przedstawiamy poniżej. Możemy przyozdobić na ten czas nasze okna i balkony i sami w nich przebywać oczekując błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Niech Pan Jezus wszystkim nam błogosławi i strzeże. Niech nam okaże miłosierdzie i wspomoże w tym niełatwym czasie – napisali duszpasterze.

Tak jak zapowiedział, tak zrobił. Proboszcz parafii nie patrząc na to, że jest marna pogoda, wystawił głowę przez szyberdach i błogosławił wiernych. Za kółkiem siedział wikariusz. Zdjęcia z tego wydarzenia obiegły internet. Okazało się też, że akcja była prowadzona pierwszy i ostatni raz.

Zawiadomiono policję

Niestety ktoś z mieszkańców miasta postanowił zareagować i zawiadomił policję. O co chodziło? O to, że księża podczas objazdu autem nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego. Konkretnie jeden jechał bez zapiętych pasów.

Zgłoszenie dotyczyło dwóch księży, zostali wezwani na komendę. Tłumaczyli, że chcieli w ten sposób dotrzeć do mieszkańców. Zrozumieli swój błąd i wyrazili skruchę. W obu przypadkach zastosowano pouczenie. Policjanci przestrzegli ich, że takie zdarzenie nie może mieć więcej miejsca – tłumaczyła Jagoda Ekiert, oficer prasowy legnickiej policji.

Księdzem, który błogosławił z szyberdachu, był Ks. Piotr Nowosielski z Parafii pw. Św. Trójcy w Legnicy.

Msze maksymalnie dla 5 osób

Z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem Ministra Zdrowia, w związku z nasilającą się epidemią koronawirusa, w mszach świętych i wszelkich innych obrzędach nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób (nie licząc księdza). Mimo to rząd dla naszego bezpieczeństwa zachęca do uczestniczenia w mszach za pośrednictwem telewizji, radia czy w sieci za pomocą transmisji on-line.

Źródło: TVN24, Parafia pw. Św. Trójcy w Legnicy

szumowski

Łukasz Szumowski: „Przed nami bardzo gwałtowny wzrost zachorowań”

chiny liczba ofiar koronawirusa

Ofiar wirusa w Chinach było ZNACZNIE więcej? Nowe dane