w

Fani zrozpaczeni. Nie żyje jedna z „dziewczyn Bonda”

Fani serii filmów o przygodach Jamesa Bonda są zrozpaczeni. Zmarła aktorka grająca jedną z najbardziej zmysłowych kobiet Agenta 007, Honor Blackman.

honor blackman nie żyje

Honor Blackman, brytyjska aktorka, która zaparła dech w piersiach Jamesa Bonda jako Pussy Galore w „Goldfingerze”. Powszechnie znana była także z roli Cathy Gale w „Avengers” (w Polsce „Rewolwer i Melonik”). Miała 94 lata.

Honor Blackman nie żyje

Informację w poniedziałek potwierdziła rodzina aktorki. W oświadczeniu przyznano, że zmarła z przyczyn naturalnych w swoim domu w Lewes w południowo-wschodniej Anglii.

Blackman zostawiła dwoje dzieci i czworo wnuków.

Kim była Honor Blackman?

Blackman o miodowym głosie po raz pierwszy stał się popularną dzięki szpiegowskiemu serialowi telewizyjnych z lat 60. Do „Avengers” (w Polsce „Rewolwer i Melonik”), bo o nim mowa dołączyła w drugim sezonie jako Cathy Gale. Była antropologiem znającym sztuki walki.

POLECAMY:
Daniel Craig zszokował swoich fanów. Chodzi o jego dzieci

Jej zdecydowanie najbardziej znaną rolą był jednak występ w „Goldfingerze”, trzecim filmie o przygodach Jamesa Bonda z 1964 roku. Była tam partnerką Seana Connery’ego.

Blackman miała 39 lat, kiedy dostała rolę miłości Bonda, i długo utrzymywała, że ​​termin „dziewczyna Bonda” nie ma do niej zastosowania. W filmie Pussy Galore jest przywódczynią grupy kobiet-lotniczek zaciągniętych przez złoczyńcę Aurica Goldfingera. Używa judo (umiejętności przeniesionej z „Avengers”), aby zaatakować Bonda, który później przytrzymuje ją, by ją pocałować.

POLECAMY:
Przewidziała koronawirusa 12 lat temu. Podała dokładną datę

Blackman uważała Pussy Galore za rodzaj wczesnej feministki i innej rasy niż przeciętna kobieta Bonda. „W tak wielu filmach dziewczyny po prostu patrzyły na Jamesa i padały na plecy”, powiedziała Blackman dla magazynu TV Times w 2014 roku. „Pussy Galore była jednak inna – kobietą pracującą – pilotem, który miał własne siły powietrzne, co było bardzo imponujące”.

Do dziś Pussy Galore jest jedną z najpopularniejszych kobiet Agenta 007. Także przez swoje dwuznaczne imię.

źródło: Time

Zobacz także:

lokaty niskie oprocentowanie stopy procentowe

Fatalne wieści dla trzymających pieniądze w banku

krew wyleczonych z koronawirusa

Nowe dane. Krew wyleczonych z koronawirusa może zdziałać cuda