w

Nie żyje znany polski korespondent wojenny. Miał 53 lata

Wielu z nas pamięta go z relacji wojennych z Afganistanu czy Iraku. W wieku 53 lat zupełnie niespodziewanie zmarł Wiktor Bater.

wiktor bater nie żyje
Foy. YouTube / Wirtualna Polska

Szokująca informacja ze świata mediów. We wtorek zmarł Wiktor Bater, dziennikarz, którego przede wszystkim kojarzymy z korespondencji wojennych. Informację przekazało Halo.Radio.

Kim był Wiktor Bater?

Wiktor Bater urodził się 24 września 1966 w Warszawie. Pracę w mediach rozpoczął w wieku 26 lat, a więc stosunkowo późno. Bardzo szybko został jednak rzucony na głęboką wodę, bowiem od 1994 r. przez siedemnaście lat był korespondentem polskich mediów w Rosji.

Szerszej publice znany jest jednak jako korespondent wojenny. Relacjonował konflikty zbrojne na Bałkanach, w Afganistanie, Iraku czy Czeczenii. Podczas pracy w związku z atakiem na szkołę w Biesłanie w 2004 roku został niegroźnie ranny.

Będąc reporterem Polsat News jako pierwszy podał informację o katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.

Gdzie pracował Wiktor Bater?

Bater współpracował w zasadzie z wszystkimi dużymi polskimi mediami – poza Polsatem był to TVN, TVP a także Polskie Radio. W ostatnich latach jego kariera jednak nieco zwolniła.

Przez cztery lata, do września ubiegłego roku był szefem newsroomu Superstacji. Ostatnio był związany z Halo.Radio, które potwierdziło tragiczną informację.

Szanowni Państwo,
Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz kolega Wiktor Bater.

Nie pytajcie nas proszę, jak do…

Opublikowany przez Halo.Radio Wtorek, 7 kwietnia 2020

Bater napisał także książkę

W 2008 roku ukazała się jego jedyna książka pt. „Nikt nie spodziewa się rzezi”. To oczywiście zapiski z wypraw w rejony konfliktów na Bałkanach, Kaukazie oraz Bliskim Wschodzie.

Zobacz także:

krew wyleczonych z koronawirusa

Nowe dane. Krew wyleczonych z koronawirusa może zdziałać cuda

pożar w czarnobylu

Pożar w Czarnobylu. Naukowcy widzą tragiczne skutki