w ,

Schroniska dla zwierząt oblężone? Niespodziewany efekt epidemii

Schroniska dla zwierząt w niektórych miastach przeżywają prawdziwe oblężenie. Ludzie wyjątkowo chętniej niż zwykle decydują się adoptować zwierzęta.

500 plus na psa i kota

Schroniska dla zwierząt w niektórych miastach przeżywają prawdziwe oblężenie. Ludzie wyjątkowo chętniej niż zwykle decydują się adoptować zwierzęta. To zaskakujące, ale w Starym Sączu w miejscowym schronisku zabrakło psów do adopcji.

Schroniska dla zwierząt – większe zainteresowanie spowodowane epidemią

– Jest to dla nas pewne zaskoczenie, ponieważ obawialiśmy się raczej sytuacji odwrotnej, że będzie zwiększona ilość psów. Tymczasem okazało się, że zarówno miejscowi, jak i przyjezdni bardzo chętnie odbierali psy ze schroniska – mówił Tadeusz Pasiut ze schroniska w Starym Sączu cytowany przez Radio Kraków.

Czy na zwiększone zainteresowanie psiakami i kotami i ich adopcją miała wpływ epidemia koronawirusa? Prawdopodobnie można mówić, że to nietypowy efekt epidemii. Z reguły adopcje przebiegają według tego samego schematu.

Rodziny zabierają zwierzęta w weekendy, po których zaczyna się normalny tryb życia. Praca, codzienna bieganina i właściwie brakuje czasu na poznanie nowego domownika.

Pracownicy schronisk dla zwierząt jednak nie obawiają się, że po zakończeniu męczących nas wszystkich obostrzeń, schroniska dla zwierząt ponownie wypełnią się porzuconymi zwierzętami. Liczą, że zanim gospodarka ruszy na nowo, większość właścicieli adoptowanych czworonogów zdąży się ze swoimi pupilami porządnie zaprzyjaźnić.

Jak adoptować zwierzę?

Jeśli chcemy zaadoptować psa lub kota, najlepiej najpierw wejść na stronę internetową wybranego schroniska z naszego rejonu i zapoznać się z aktualnie przebywającymi tam zwierzakami. Następnie warto telefonicznie lub mailowo ustalić wizytę. Jeżeli spełniamy wymagane przez schronisko kryteria, będziemy mogli wziąć zwierzę na spacer.

– To najprostszy sposób, żeby zapoznać się z naszymi podopiecznymi i sprawdzić, czy nadajemy z czworonogiem na tych samych falach. W międzyczasie zostaną przygotowane dokumenty do podpisu, które zostaną wypełnione poza terenem schroniska – mówi pani Wioletta Dyszuk, sanitariusz zwierząt w schronisku „Ciapkowo” w Gdyni.

Najważniejsza jest przemyślana decyzja

Pamiętajmy, że adopcja psa czy kota ze schroniska dla zwierząt to bardzo poważna i równie odpowiedzialna decyzja na wiele lat. Zanim więc zdecydujemy się na to, warto przekonać się, czy na pewno tego chcemy.

Źródło: Radio Kraków, Radio Gdańsk, TOK FM

tarcza antykryzysowa zasiłek opiekuńczy zmiany wypłata świadczenia do kiedy

Zasiłek opiekuńczy z powodu koronawirusa? Zmiany w wypłatach świadczenia

1200 plus andrzej duda świadczenie zasiłek dla bezrobotnych

1200 plus dla osób, które straciły pracę? Nowa obietnica Andrzeja Dudy